Jump to content

Як-6 від Альфа, 1/72


Recommended Posts

Вітаю, шановне товариство!

Довго я міркував, але таки наважився:) Спробую приєднатися до харківців полтавського походження з розвиненим почуттям гумору:) (маю на увазі Рому ака rome_beetle).

З моїми кривими руками та ледачою вдачею на щось якісне (в плані результату) важко сподіватися, але ж маю з цим щось зробити:) На цій моделі хочу потренувати руки та голову, а участь у ГБ наче трішки дисциплінує...

Коробочка, вірніше пакуночок, дістався мені як подарунок від шановного Андрія ака andriu (Літнік), а сам літак чимось дуже сподобався. «Яки» взагалі мені подобаються, навіть не знаю чим саме, можливо, надзвичайно великими технічними компромісами, які закладені у конструкції цих машин, при чому машини могли літати.

Технічне завдання:
1.    Зібрати з мінімальними доробками що-небудь схоже на серійний зразок транспортного Як-6.
2.    Варіант фарбування – стандартний літній камуфляж.
3.    Закінчити модель у чітко визначений термін.

Інформації по машині обмаль, все, що знайшов на Скалі та Куточку неба, собі закачав.

Що планую:
1.    Кабіну та внутрішні простори роблю по мінімуму.
2.    Для полегшення своїх страждань використаю колеса від Ельфа та маски на ліхтар.
3.    Двигуни – вся надія на Мусу, який обіцяв відновити виробництво М-11 на протязі березня.
4.    Стійки шасі, схоже, доведеться робити з нуля.
5.    Зі штатного кулемета можна збивати танки! Ставити не збираюся, бо на транспортники як правило на заводі не ставили, зекономлю.

Маленький Кирило обіцяв татові усіляку допомогу!:)

Буду дуже вдячний за додаткову інформацію, корисні поради та періодичні «чарівні пенделі» для стимуляції мого ледачого організму!:)
 

IMG_6315_1.JPG IMG_6313_2.JPG IMG_6314_3.JPG

IMG_6316_4.JPG IMG_6317_5.JPG IMG_6318_6.JPG

IMG_6319_7.JPG IMG_6320_8.JPG

IMG_6311_9.JPG

Link to comment
Share on other sites

М-да... Не хочу обидеть, но даже слово "дрова" по отношению к этой модели это комплимент. Раритет?.. Я-бы сказал - артефакт! Одна из первых ласточек кооперативного модельного движения Советского Союза (я эту модель впервые увидел живьем в 1988 году).

Удачи, терпения и везения - бо иначе ни как...

5 часов назад, Андрій Бутко сказал:

Вітаю, шановне товариство!

IMG_6311_9.JPG.9adfbf3af012add11fff63e74

Маленький Кирило обіцяв татові усіляку допомогу!:)

 

 Не... Ну с таким помощником должно получиться ;)!

Link to comment
Share on other sites

"Дугласёнок", как у нас в войсках его ласково называли за отдалённое сходство с американским Дугласом DC-3. Удачи, твёрдой руки и зоркого глаза ну и лёгкой сборки.

Link to comment
Share on other sites

21 хвилин тому, S48 сказано:

М-да... Не хочу обидеть, но даже слово "дрова" по отношению к этой модели это комплимент. Раритет?.. Я-бы сказал - артефакт! Одна из первых ласточек кооперативного модельного движения Советского Союза (я эту модель впервые увидел живьем в 1988 году).

Удачи, терпения и везения - бо иначе ни как...

 Не... Ну с таким помощником должно получиться ;)!

Дякую, Сергію!

Розумію, що мабуть забагато на себе взяв, але тягне мене не пригоди:) Та ще не переконаний, що від Амодел ці дрова кращі:) Буду набивати руки та лоба:)

До речі, як Вам вдалося зорієнтувати правильно фотку мого Гризунчика-помічника? Скільки не намагався, так і не знайшов шляху...

 

8 хвилин тому, Watson сказано:

"Дугласёнок", как у нас в войсках его ласково называли за отдалённое сходство с американским Дугласом DC-3. Удачи, твёрдой руки и зоркого глаза ну и лёгкой сборки.

Дуже дякую!

До "Дугласа" цій конструкції як до Києва рачки!:) Але оськільки є така легенда, будемо поважати:) Ну а про легке збирання навіть не мрію.

Link to comment
Share on other sites

4 минуты назад, Андрій Бутко сказал:

 

Розумію, що мабуть забагато на себе взяв, але тягне мене не пригоди:) Та ще не переконаний, що від Амодел ці дрова кращі:) Буду набивати руки та лоба:)

 

А может лучше без набивания и на чем-нибудь нормальном? Ну его нафиг, этот модельный дзен-буддизм:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

28 минуты назад, Андрій Бутко сказал:

До речі, як Вам вдалося зорієнтувати правильно фотку мого Гризунчика-помічника? Скільки не намагався, так і не знайшов шляху...

Скопировал- сохранил в папке- повернул- сохранил- вставил.

Link to comment
Share on other sites

16 хвилин тому, Hartmann сказано:

А может лучше без набивания и на чем-нибудь нормальном? Ну его нафиг, этот модельный дзен-буддизм:ph34r:

Ну дуже вже мені його хочеться, не знаю чому:) 

Як не дожену, то хоч зігріюся:) Досвід буде корисним.

Link to comment
Share on other sites

18 минуту назад, Hartmann сказал:

Ну его нафиг, этот модельный дзен-буддизм:ph34r:

Как-бэ поддержу на все 100. Ну вот не та это модель на которой можно чему-то научиться. Начинать нужно с того, что легко собирается, а вот когда рука будет "набита" - можно переходить к "дровам". Но это исключительно моё мнение и мой взгляд.

Link to comment
Share on other sites

Оце тобі й на! Щойно захотілося зробити щось цікаве та корисне, так мене усі мерщій відмовляти!:) Простеньке я й так збираю: "Спіт" народжується в муках:) А тут хочу попиляти трішки...

В цілому, якщо все до всього підігнати як слід, то літак збирається не гірше Фрога/ДФИ:) Щоправда, ліхтар ширший фюзеляжа мало не на 1 мм, та ще й подряпаний трохи. Або буду хитрувати вставкою у фюзеляж, або спробую сточити.

Найбільше запитань до провисів полотна: як їх краще зробити? Радять мені стаместкою напівкруглою, але виявилося, що в мене такого нема. Ще подумаю.

IMG_6321.thumb.JPG.dfd3ce907d21b1e02f651IMG_6322.thumb.JPG.6257264ac629bd1125443IMG_6323.thumb.JPG.8457ba1da44fa80f2a150

 

Link to comment
Share on other sites

Андрюха, сегодня нет, Праздник вроде бы. А завтра уже самое оно - лезешь к жене в маникюрный набор и проводишь экспроприацию вот такой стамесочки. Чуток кромку заточить и можно шкарябать провис полотна

 

mat-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Андрій, не слухай їх. Модель гарна, трохи докласти рук і буде ок.

Полотно - краще взяти плоский надфіль та обточити на точилі кромку напівкругом . Зараз, як знайду камеру то сфоткаю.

Link to comment
Share on other sites

1 година тому, Watson сказано:

Андрюха, сегодня нет, Праздник вроде бы. А завтра уже самое оно - лезешь к жене в маникюрный набор и проводишь экспроприацию вот такой стамесочки. Чуток кромку заточить и можно шкарябать провис полотна

Ооо!!! Дякую, це дійсно ідея!:)

Вже домовився навіть сьогодні: дружина сказала, що їй ця штука не потрібна:) Що правда, де-що іншого вигляду, але маю певність у своїх технічних засобах довести це це діло:)

1 година тому, Hartmann сказано:

Андрей, блин, ладно я - а тебя чего на модели понесло 8-го марта?

Ну, блін, а коли ж мені їх іще робити?!

Link to comment
Share on other sites

4 хвилин тому, MARADER сказано:

Андрій, не слухай їх. Модель гарна, трохи докласти рук і буде ок.

Полотно - краще взяти плоский надфіль та обточити на точилі кромку напівкругом . Зараз, як знайду камеру то сфоткаю.

Дякую! Вони просто мене жаліють:)

Надфіля свого вже я пожалію:) Зайвого нема, а точило є на роботі, але точити я не вмію:( А той, хто вміє - "сепар" неприємний, не хочу мати з ним справи більше, ніж достатньо для роботи.

 

Чи можна зробити провиси за допомогою бормашини? Давно вже є така ідея, але попередні досліди не дали мені позитивного результату...

Link to comment
Share on other sites

36 минуты назад, Watson сказал:

Или же наклеить маски из скотча и надуть грунтом.....

Не самый худший вариант. Завтра сможешь посмотреть в моём А-26 как это выглядит, понравится - сделаешь как Саша подсказал.

 

Link to comment
Share on other sites

1 хвилина тому, Hartmann сказано:

Кстати, как там Як продвигаецца ;)

Намагаюся вимостити підлогу кабіни та заточив стаместочку для провисів сьогодні:) Але останні дні не до літаків: роботу вигрібаю, навіть аер не встиг спробувати:((

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

    • А я попэрэджав: Ну и ещё в довесок По поводу приехавших плюшек стоит заметить, что качество моделей Dora Wings явно растёт, за что им респект и уважуха🤘, а Noorduyn Norseman, как по мне, лучшая их модель - качество безупречное, расшивка тонкая и стабильная, кромки - огонь, полотно лаконичное👍 и в добавок хорошая сходимость деталей(они уже не на литниках 🤣)...  Венженс на этом фоне выглядит даже несколько простовато😅..- вопиющая несправедливость😠!  Ещё порадовал Brassin патрубками на Me-410: выглядят очень соразмерно, а экраны выполнены отдельно и при том весьма тонкие👌 - видимо Эдик, глядя на ResKit и Clear Prop, старается не отставать💪 Ну а отлитый из серебра дульный тормоз на Пантеру - полный отстой😝, хорошо хоть стоит не дорого🤣
    • Всіх з Великоднем! Христос Воскрес!
    • Распечатаем схемку, сверим с фактической расшивкой модели (целесообразно будет отталкиваться все же от нее), на на схемку нанесем простым карандашом доступную из источников часть силового набора, еще немного накидаем по фото, недостающее додумаем по аналогии, если без шансов - дофантазируем, на мега-точность тупо забьём . Как-то так)
    • Двигаемся дальше. Работа с фонарём: тут нужно немного сошлифовать стенки задней части по толщине, иначе не сядет в паз за заголовником. В варианте закрытого фонаря появился неприятный момент: щель на клин между козырьком и сдвижной частью. Козырёк на своем месте. Плюс ступенька по верхней плоскости. Смотрели другие стройки - в основном фонарь открыт или приоткрыт. Лечить думаем сошлифовыванием стенок внизу сдвижной части внутри - по идее сядет глубже. Сразу скажем: заголовник не упирается в фонарь, так же и задняя часть. Плюс нюанс: даже при закрытом фонаре красить сдвижную часть придется отдельно и приклеивать после покраски всего остального. Также доработали стойку антенны  This is the way 😎 
×
×
  • Create New...