Jump to content

Gloster E28/39 Pioneer, 1/72, Clear Prop Models --- ГОТОВО ---


Sarmat

Recommended Posts

54 минуты назад, Oldmeh сказал:

Щоправда висихання фарби досить тривале, раджу не поспішати. Я даю на просушку щонайменше дві доби. Перед фарбуванням промиваю поверхні з "Фейрі", протираю спиртом. 

Фарба гарно дружить з футурою, пару раз коригував по лаку (попередньо збивши глянець шкуркою 3000),  також допускає видалення різних дрібних дефектів способом шліфовки. Але треба дати їй час на повну полімеризацію, десь близько тижня. В цьому випадку свіжі "піддуви" фарби легко видаляються з футури "Тіккурілою". Перевірено особисто, лак розчинник не роз'їдає.

Дякую! Чи я правильно зрозумів: після першого кольору наносите футуру або лак і після висихання можна коррегувати інший шар фарби, наприклад, Тіккурілою (або уайт-спірітом)?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sarmat said:

Дякую! Чи я правильно зрозумів: після першого кольору наносите футуру або лак і після висихання можна коррегувати інший шар фарби, наприклад, Тіккурілою (або уайт-спірітом)?

Ні, фарбуємо як завжди. Просто мені, вже в ході нанесення деколей, знадобилось висвітлити камо. От і довелося танцювати з бубнами.

Доречі, це ще одна особливість фарби - потемніння по мірі висихання. В майбутньому хочу зробити для себе еталонні зразки наявних фарб, щоб уникнути подібних непорозумінь. 

Link to comment
Share on other sites

40 минут назад, Oldmeh сказал:

Доречі, це ще одна особливість фарби - потемніння по мірі висихання. В майбутньому хочу зробити для себе еталонні зразки наявних фарб, щоб уникнути подібних непорозумінь. 

Не дуже приємний сюрприз. :unsure: А не може це лак на фарбу так впливати? Чи може спробувати висвітляти (добавляти білої фарби) одразу при фарбуванні?

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно правильно! Висвітлювати в ході покраски - саме так я і став робити, і все стало ОК. Тим більше, що фарба адекватно реагує на добавляння світлих тонів. Ніяк не вважаю все вищесказане недоліком, просто особливості фарби. Плюсів, як на мене, більше ніж мінусів, рекомендую спробувати, але спочатку "на мишах". Вибачаюсь, дуже люблю котів!

Link to comment
Share on other sites

Доречі, може дійсно лак сприяє своєрідному "загущенню" кольору, робить його візуально більш яскравим... Треба провести експеримент в ході наступних малярних робіт.

Link to comment
Share on other sites

2 часа назад, Oldmeh сказал:

Абсолютно правильно! Висвітлювати в ході покраски - саме так я і став робити, і все стало ОК. Тим більше, що фарба адекватно реагує на добавляння світлих тонів. Ніяк не вважаю все вищесказане недоліком, просто особливості фарби. Плюсів, як на мене, більше ніж мінусів, рекомендую спробувати, але спочатку "на мишах". Вибачаюсь, дуже люблю котів!

Минус этой идеи в том, что никогда не добьешься одинакового оттенка. Ладно, попробуем сначала.

Link to comment
Share on other sites

43 минуты назад, Robert сказал:

Собсно вот 😊 из детства

Да, из детства... даже утяжка уже тогда была. Мне даже не понятно было это "несоответствие" - почему он выглядит, как современный летчик? Эта фигурка, как памятник Джерри Сойеру - первому пилоту-испытателю, летавшему на Е28. Мой сын даже не ожидал, что у нововской модели была такая фигурка)))

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Bams сказал:

В мого дірок на спині немає.)))І пластик,імовірно,сірий.До мене потрапив фарбованим.

Может зашпаклевали? У меня эта модель была еще ДО развала Союза.

Link to comment
Share on other sites

54 минуты назад, Sarmat сказал:

Может зашпаклевали? У меня эта модель была еще ДО развала Союза.

Навряд.Всеж-таки пластик сірий-це початок або середина 80-х.О другій половині 80-х почались експерименти з кольорами.Пам`ятаю Свордфіші-спочатку сірий,потім молочно-білий,згодом смарагдовий,який взагалі модельним клеем не клеївся.Ла-7-сірий,блакитний,темно-синій і коричневий.І за якістю відливок-сірі були найкращими.Зі зміною кольорів і якість погіршилась.

20231021_104821.jpg20231021_104831.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 години назад, Sarmat сказав:

Да, из детства... даже утяжка уже тогда была. Мне даже не понятно было это "несоответствие" - почему он выглядит, как современный летчик? Эта фигурка, как памятник Джерри Сойеру - первому пилоту-испытателю, летавшему на Е28. Мой сын даже не ожидал, что у нововской модели была такая фигурка)))

Теж пам'ятаю цю фігурку, але не знав з якого набору. Можливо десь лежить й досі.  Дивувала тільки його пропорція, буже великуватий проти інших пілотів Frog.

Link to comment
Share on other sites

12 минуты назад, Ltn. Stachel сказал:

Теж пам'ятаю цю фігурку, але не знав з якого набору. Можливо десь лежить й досі.  Дивувала тільки його пропорція, буже великуватий проти інших пілотів Frog.

Так і Піонер був в масштабі чи то 1:64,чи то 1:68.))

Link to comment
Share on other sites

31 минуту назад, Bams сказал:

Так і Піонер був в масштабі чи то 1:64,чи то 1:68.))

Не знав такого, але може бути. Я тільки про Ланкастер знав, що було їх два в різних маштабах. У мене десь, здається, була половинка фюзеляжа від Піонера - якщо знайду - порівняю. Але згоден, що ця фігурка здається більшою за сидячого пілота.

1 час назад, Bams сказал:

Навряд.Всеж-таки пластик сірий-це початок або середина 80-х.О другій половині 80-х почались експерименти з кольорами.Пам`ятаю Свордфіші-спочатку сірий,потім молочно-білий,згодом смарагдовий,який взагалі модельним клеем не клеївся.Ла-7-сірий,блакитний,темно-синій і коричневий.І за якістю відливок-сірі були найкращими.Зі зміною кольорів і якість погіршилась.

Експерименти с пластіком і його кольорами пішли тільки після розвалу Союзу. Тоді прервалося налагоджене постачання сировини і почали мішати щозавгодно. Тоді і деякі форми зіпсували неякісним (непідходящим) пластіком. До того він був виключно сірим.

Link to comment
Share on other sites

27 хвилин назад, Sarmat сказав:

И кстати, "по совету друзей" (С) - @LvivForever приобрел и впервые использовал клей для прозрачных и фототравленных деталей: Ultra Glue от MIG. Я в восторге: некая смесь ПВА и циакрина. Всем рекомендую: быстро засыхает, но достаточно, чтобы спокойно отпозиционировать деталь, можно наносить этот клей кисточкой и после помыть ее, легко подчистить лишнее зубочисткой с мокрой ваткой или соскоблить подсохшее. Вообщем, с его помощью я приклеил детали фототравления к пластику.

IMG_8721.thumb.JPG.0f740460174d322447098bafc21d43d1.JPG

 

Кстати говоря, вот только вчера вышел новый сорт Ultra Glue: матовый. Кроме травлёнки очень подходит,
как они там пишут, для склейки уже покрашенных матовых поверхностей, например, для диорам, где надо подклеивать растения, мелкие детали и т.д.
В результате он не даёт отблеска. Пишут так: "после высыхания становится матовым но прозрачным" (!).

ULTRA GLUE MATT matt finish makes it perfect even for use over painted surfaces. This formula is also perfect for all types of cardboard building materials, various types of paper or laser-cut cardboard, and wood. You can also use it when creating dioramas to firmly secure groundwork products. ULTRA GLUE MATT can be precisely applied with a brush and can be diluted and cleaned with water. Dries to a completely transparent matt finish in 24 hours.

Мне это визуально трудно представить -  надо купить и попробовать.

grafik.thumb.png.61a28c9139973ea38264a5baf44e0ef5.png

Link to comment
Share on other sites

4 часа назад, Sarmat сказал:

Может зашпаклевали? У меня эта модель была еще ДО развала Союза.

Я знаю три фигурки: как оказалось девушки из США (пардоньте, забыл как её зовут) с бипланом, этот пилот с Глостером, и к какому-то более современному свистку. Девушка из светлосалатного пластика, тут - жёлтый, третья фигурка - серый. У всех трёх утяжина по "спине": у девушки на ранце парашюта, тут - видно, вот третью надо поискать, не знаю точно сохранилась ли...

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Sarmat сказал:

Не знав такого, але може бути. Я тільки про Ланкастер знав, що було їх два в різних маштабах. У мене десь, здається, була половинка фюзеляжа від Піонера - якщо знайду - порівняю. Але згоден, що ця фігурка здається більшою за сидячого пілота.

Ланкастери були 1:72 і 1:96.Я помилився,старість.)))Тут стверджують,що Піонер в масштабі від 1:61 до 1:63.  https://uamf.org.uk/viewtopic.php?f=55&t=4902

Link to comment
Share on other sites

2 часа назад, Sarmat сказал:

Експерименти с пластіком і його кольорами пішли тільки після розвалу Союзу. Тоді прервалося налагоджене постачання сировини і почали мішати щозавгодно. Тоді і деякі форми зіпсували неякісним (непідходящим) пластіком. До того він був виключно сірим.

Експерименти з кольорами почалися раніше.Залишки маделей,які я купував з 1986 до 1992 року.

Зелені колеса від Канберри.Такого ж кольору і Тайфун був.Синій пілот і сині і блакитні тримачі бомб від Ла-7.Блакитні колесо і гребінь від Харріера.Коричневий двох відтінків-Лайтнінг,Спітфайр,Венженс і Канберра.Жовтий двох відтінків-Девуатін-520 і Барракуда.

20231021_141943.jpg

Чудовий початок моделі!

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Sarmat сказал:

И кстати, "по совету друзей" (С) - @LvivForever приобрел и впервые использовал клей для прозрачных и фототравленных деталей: Ultra Glue от MIG. Я в восторге: некая смесь ПВА и циакрина. Всем рекомендую

А где покупал?

Link to comment
Share on other sites

2 часа назад, LvivForever сказал:

Кстати говоря, вот только вчера вышел новый сорт Ultra Glue: матовый. Кроме травлёнки очень подходит,
как они там пишут, для склейки уже покрашенных матовых поверхностей, например, для диорам, где надо подклеивать растения, мелкие детали и т.д.
В результате он не даёт отблеска. Пишут так: "после высыхания становится матовым но прозрачным" (!).

ULTRA GLUE MATT matt finish makes it perfect even for use over painted surfaces. This formula is also perfect for all types of cardboard building materials, various types of paper or laser-cut cardboard, and wood. You can also use it when creating dioramas to firmly secure groundwork products. ULTRA GLUE MATT can be precisely applied with a brush and can be diluted and cleaned with water. Dries to a completely transparent matt finish in 24 hours.

Мне это визуально трудно представить -  надо купить и попробовать.

Ну супер! Держите нас в курсе новинок))👍

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Robert сказал:

Я знаю три фигурки: как оказалось девушки из США (пардоньте, забыл как её зовут) с бипланом, этот пилот с Глостером, и к какому-то более современному свистку. Девушка из светлосалатного пластика, тут - жёлтый, третья фигурка - серый. У всех трёх утяжина по "спине": у девушки на ранце парашюта, тут - видно, вот третью надо поискать, не знаю точно сохранилась ли...

А Вы еще забыли двух гражданских у Лайсендера):P

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Bams сказал:

Експерименти з кольорами почалися раніше.Залишки маделей,які я купував з 1986 до 1992 року.

Зелені колеса від Канберри.Такого ж кольору і Тайфун був.Синій пілот і сині і блакитні тримачі бомб від Ла-7.Блакитні колесо і гребінь від Харріера.Коричневий двох відтінків-Лайтнінг,Спітфайр,Венженс і Канберра.Жовтий двох відтінків-Девуатін-520 і Барракуда.

Чудовий початок моделі!

Дякую! Були в мене і помаранчева Баракуда, і жовтий Девуатин, і зелений Харрієр. Але більш за все "кольорових" було цього жахливого в'їдливого червоно-коричневого кольору-_-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...