Jump to content

Огляд REVIEW Modelcollect 1/72 Т-64БМ2 Булат (UA72065) by mazdie


Recommended Posts

obzor_modelcollect-ua72065.jpg

Всім привіт!

Ох як же ж давно я чекав на вихід нормальної сучасної моделі Булата хоч в якомусь маштабі. Дочекався...
Отримав на руки...
Яке б його слово вжити, щоб виразити мої враження? Це просто /censored/ якийсь :)
Нє, ну а що я мав ще очікувати від китайців з Modelcollect? З їхнім "фірмовим" підходом до наборів?!
В плані якості модель чудова, звичайно. Ізкоробочник в мені задоволений на всі 100%.
Але в плані автентичності виникло купа запитань.
Але про все по порядку...

bulat_001.gifbulat_002.jpgbulat_04.jpgbulat_005.jpgbulat_06.jpgbulat_07.jpgbulat_08.jpgbulat_09.jpg

 

► Передмова ◄

Вихід Булатів від МК напрошувався вже досить давно. Приблизно відтоді, як закінчилися "ходові" прототипи їх 64-ок :) Тим паче доробок по деталях вистачає.
Були побоювання, що китайці нічого не виправлятимуть, а просто накидають деталей від попередніх "косячних" Т-64Б. В принципі, так і сталося. Хоча не до кінця...
Відкривши коробку, я побачив деталі для збирання Т-64БВ. Серйозно. 85% набору - то деталі з того комплекту, включаючи купу блоків ДЗ. Звичайно ж на дні коробки я знайшов і пару деталей конкретно для Булата :)
Вони просто взяли і накидали таки літніки з попередніх коробок. Це правильно, але чому я загострив увагу на цьому моменті? Тому, що з деяких літніків ми будемо використовувати всього П'ЯТЬ деталей. І таких рамок ТРИ, з четвертої заберемо трохи більше. В коробці купа зайвого пластику. Наприклад, деталь ВЛД, башта (від Б-шки з надбоєм), надгусеничні полиці (4 штуки), 12.7-мм кулемети (2 штуки), купа ДЗ (включаючи 2 борти від БВ-шки), а ще купа ящиків, тубусів, кріплень, димових шашок, люків та подібного.
Звичайно ж це просто прекрасно. Купа деталей мені в загашники... Але якби без них вартість набору знизилася, то я би із задоволенням обійшовся. Ато ціна аж надто кусається як на "сліпий" маштаб.
Ось Вам на затравку схема тих деталей, які будуть використовуватися (обведені червоним).

obzor_modelcollect-ua72065-used_01.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_02.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_03.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_04.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_05.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_06.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_07.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_08.jpgobzor_modelcollect-ua72065-used_09.jpg

Вся ця нездорова "пляска" пов'язана, на мою думку, з криворуким проектувальником. Тим, хто малює розміщення деталей на рамках. /censored/ геть не продумано. Як і в того, що малює інструкції. Пікассо недорізаний :)
Але про все по порядку...

 

► Коробка та упакування ◄

obzor_modelcollect-ua72065_01.JPG

Коробка прикольна, вся глянцева, має яскравий боксарт. Стінки кожної половини коробки складені вдвічі, тому мають певний запас жорсткості.
А от в коробці повна фігня. Всі літніки, як завжди, напхані в один пакет. Хилявий пакет в моєму наборі був уже розірваний, тому менші літніки повилітали та бовталися по всій коробці. Декілька деталей відвалилися.
Всього в комплекті 11 літніків із пластику сірого кольору, одна ванна корпусу, три платки фототравління, металевий ствол, два листка декалей. Досить солідна комплектація для 72-го маштабу.
Якість відливок просто шикарна, пролито багато дрібних деталей, облою та дефектів не знайшов. В плані якості все просто чудово.
Далі цікавіше...

 

► Ванна корусу ◄

obzor_modelcollect-ua72065_03.JPGobzor_modelcollect-ua72065_02.JPG

Досить якісна деталь. Зроблено однією деталлю в багатороз'ємній формі, як я розумію.
Дуже сподобалося як відлите днище. Багато деталей, лючків, наклодак. Все акуратне та гарне.
Обладнання для самоокопування відлите заціло з корпусом.

 

► Рамка С ◄

obzor_modelcollect-ua72065_04.JPGobzor_modelcollect-ua72065_12.JPG

Їх тут дві. Я спочатку собі голову зламав, чому в інструкції така деталь значиться, а на літніку немає. Поки не догледів, що в наборі два літніка "С". При чому, на схемі літніків в інструкції вони в різних кінцях, одразу й не догледів.
Також зазначу, що в інструкції ніяк не позначино з якого саме літніка "С" брати деталь, потрібно самому визначати по зовнішньому вигляді.
Умовно розбів їх на "С1" та "С2".

obzor_modelcollect-ua72065-used_01.jpgobzor_modelcollect-ua72065_05.JPGobzor_modelcollect-ua72065_06.JPGobzor_modelcollect-ua72065_07.JPGobzor_modelcollect-ua72065_08.JPGobzor_modelcollect-ua72065_09.JPGobzor_modelcollect-ua72065_10.JPGobzor_modelcollect-ua72065_11.JPG

Отож на рамці "С1" дуже багато деталей: передок корпусу, деталь ВЛД, три надгусеничні полиці, дві деталі ОПВТ, тубус для інструментів догляду за стволом, кулемет з туреллю, та інша дрібнота. Але в реальності з цієї рамки нам знадобляться лише 7 деталей.
Виглядає все акуратно та приємно. На передній бронеплиті товстувато виглядає вся проводка, я би замінив на тоншу проволоку. Є поздовжній шов на ОПВТ, которий потрібно буде видаляти. Також однозначно під заміну гумовий фартух - захист від пилу на МТВ. Решта деталей нам не знадобиться, тому їх не оглядав.

obzor_modelcollect-ua72065-used_02.jpgobzor_modelcollect-ua72065_13.JPGobzor_modelcollect-ua72065_14.JPGobzor_modelcollect-ua72065_15.JPGobzor_modelcollect-ua72065_16.JPGobzor_modelcollect-ua72065_17.JPGobzor_modelcollect-ua72065_18.JPGobzor_modelcollect-ua72065_19.JPG

На рамці "С2" розмістилися ще одна передня деталь корпусу, ще одна надгусенична полиця, ще один крупнокаліберний кулемет з туреллю, ще один тубус із інструментами для ствола, а також верхня бронеплита корпусу, два пластикових ствола (115-мм та 125-мм), "брєвно", ящики, прожектори та інша дрібнота. З усього того добра нам знадобиться лише 5 деталей.
Якість на 5+. Пластиковий ствол 125-мм гармати відтворений досить добре, нічим не гірший від металевого з комплекту. Є імітація термокожуху, хоч і досить груба (однозначно зточувати та робити з тонкої фольги).

obzor_modelcollect-ua72065-compare_06.jpg

Ще з того, чому варто приділити тут увагу, це верхня частина корпусу з МТВ. Досить непогано, але недороблена. Забули пару помітних болтів. В місті з'єднання корпусу та вихлопних жалюзі взагалі немає ні шва, ні болтів кріплення цієї деталі. В самії вихлопній решітці не вистачає одного жалюзі. Також неправильна сітка на решітку двигуна ставитиметья із травльонки - зовсім неправильний малюнок. Але про це пізніше.

 

► Рамка Н ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_03.jpgobzor_modelcollect-ua72065_21.JPGobzor_modelcollect-ua72065_22.JPGobzor_modelcollect-ua72065_23.JPGobzor_modelcollect-ua72065_24.JPGobzor_modelcollect-ua72065_25.JPG

На ній башта від Т-64Б, погон башти, купа блоків динамічного захисту на модифікацію Т-64БВ (включаючи бокові навісні екрани), люки, пускові для димових гранат. Із 42-ох деталей ми будемо використовувати лише 5.
Якість пречудова. На тих деталях, що нам знадобляться, все просто чудово :)
Добре, що ця башта нам не знадобиться. Адже вона косячна в плані геометрії. На всіх моделях Т-64 права "скула" на башті завалена.

 

► Рамка В ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_05.jpgobzor_modelcollect-ua72065_42.JPGobzor_modelcollect-ua72065_43.JPGobzor_modelcollect-ua72065_44.JPG

Прикольна рамка у вигляді літери "Т". В оригіналі вона більша, але китайці повідкушували все зайве збоку. Цікаво, а куди вони дівають всі ті відкушені деталі? В інших наборах я їх точно не зустрічав. Банальне марнотратство сировини.
Отже, тут маємо деталі для забашенного ящику, антену, прожектори, ще одні люки, ще один кулемет, прожектори, маску гармати. Відлито все гарно. Як на мене, то крупнуваті виштамповки для 1/72. А так все гарно.

 

► Рамка J ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_06.jpgobzor_modelcollect-ua72065_26.JPGobzor_modelcollect-ua72065_27.JPGobzor_modelcollect-ua72065_28.JPGobzor_modelcollect-ua72065_29.JPGobzor_modelcollect-ua72065_30.JPGobzor_modelcollect-ua72065_31.JPG

Специфічна рамка з деталями конкретно для Булата. Маємо тут бокові екрани цільними деталями, башту, деталь ВЛД із захистом "Ніж", ДЗ на башту, пускові димових гранат, короб з боєприпасом для кулемета, прожектори.
Якість дуже гарна. Башта, до речі, виправлена. Імітація на ній ДЗ "Ніж" досить вдала, схожа сама на себе. Єдине, що захисні стінки прицілу товстезні, я б поміняв. Бокові навісні екрани теж досить вдало вийшли. Гарно відтворені всі елементи на них. Трохи сточити товщину гумотканевих листів і все буде чудово. Навісний динамічний захист на башту на себе схожий. Питань особливих немає.

obzor_modelcollect-ua72065-compare_01.jpgobzor_modelcollect-ua72065-compare_05.jpgobzor_modelcollect-ua72065-compare_07.jpg

Питання викликала деталь верхнього лобового листа. Що це за борозди такі згори донизу? Їх на фотографіях або зовсім не видно, або не такі явно виражані. Не має бути там таких товстелезних швів в такому маштабі! А ще, то мають буди канавки :) Доведеться зчищати їх. Також питання до кожуха проводки - ну ї товщина! Однозначно зрізати та міняти на щось тонкіше.

 

► Рамка L ◄

obzor_modelcollect-ua72065_20.JPG

На ній лише дві деталі - надгусеничні полиці. Відлиті непогано, з різними горловинами, кріпленнями та стяжками. Звісно, все спрощено, але в такому маштабі то не буде кидатися в очі.

 

► Рамка А+Z ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_04.jpgobzor_modelcollect-ua72065_32.JPGobzor_modelcollect-ua72065_33.JPGobzor_modelcollect-ua72065_34.JPGobzor_modelcollect-ua72065_35.JPG

Їх тут дві однакових. І чомусь вони спаяні разом. Що за /censored/?! Чому не назвати цільну рамку однією літерою?
Аааааааа... Вони потім просто відкушують її в інші набори. Хана як все заплутано :)
Отож, тут опорні катки, ведучі колеса, підтримуючі катки, баки на корму, короби, крюки, пускові димових гранат, блоки ДЗ поштучно, ручки, кріплення та ще деяка дрібнота.
В цілому, все непогано виглядає. На боковинах бочок є виштамповки.

obzor_modelcollect-ua72065-compare_03.jpgobzor_modelcollect-ua72065-compare_04.jpg

Але зупинимося на катках. Вони тут неправильні. Найперше кидається в очі ступиця та обод навколо неї. Кришка ступиці має бути "заподлєцо", а обід не такий виражений. Ще посеред ступиці зробили який болт, його там не має бути. Також куцо імітували заглиблення по діаметру катка, зовсім не схоже. Ну і відстань від виштамповок, як на мене, погано передали. Одним словом, катки мінять треба. Ведуче колесо плюс-мінус на себе схоже.

 

► Рамка D ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_08.jpgobzor_modelcollect-ua72065_46.JPG

Деталі ходової частини. Дещо спрощені, але виглядають правдоподібно.

 

► Траки ◄

obzor_modelcollect-ua72065-used_09.jpgobzor_modelcollect-ua72065_36.JPGobzor_modelcollect-ua72065_37.JPGobzor_modelcollect-ua72065_38.JPGobzor_modelcollect-ua72065_39.JPGobzor_modelcollect-ua72065_40.JPGobzor_modelcollect-ua72065-compare_02.jpg

В своїх перших наборах Моделколлект робили вінілові траки. Жахливі з точки зору копійності, але зручні з точки зору монтажу. Зараз в свої набори танків Т-64, Т-72, Т-80 та Т-90 вони кладуть вже пластикові траки. Правильне рішення.
Траки мені сподобалися. Якщо і є якась невідповідність оригінало, то в цьому маштабі вона не критична взагалі. Тим паче під шаром везерингу все прекрасно виглядатиме. Пізніше глянемо як вони в зборці.
Зазначу, що про запас нам залишили лише 4 одиничних трака. Тому будьте обережними.

 

► Металевий ствол ◄

obzor_modelcollect-ua72065_47.JPGobzor_modelcollect-ua72065_16.JPG

Металевий ствол нам взагалі не знадобиться. Тааа-дааааа :)
Так-так. В інструкції про нього ані слова. Там навіть не вказано, що він є в комплекті.
Нє, ну ми то розуміємо, що його можна ставити. Але скажу я Вам, що мені ні пластиковий, ні металевий стволи не сподобалися.
На пластиковому кріплення кожуху потрібно зрізати та перероблювати. На металевому їх взагалі потрібно з нуля робити.
В цьому плані набір мене розчарував.

 

► Фототравління ◄

obzor_modelcollect-ua72065_48.JPGobzor_modelcollect-ua72065-compare_06.jpg

Травльонки тут чотири плати. Якогось хріна вклали ще й щиток для кулемета від Т-72, який тут взагалі не потрібен. Навіть в інструкції не числиться.
За решту травла маю лише два зауваження. Сіточка на МТВ зовсім не в дугу. Вічко надто крупне та неправильне взагалі. Потрібно поміняти на щось адекватніше.
Не сподобалися деталі гумових екранів на башту - захист від пилу для забірників повітря у відділення екіпажу. Занадто товсті та погано піддаються згинанню. Заміню на тонку фольгу. А ще на них зовсім не імітовані кріплення. Тому доведеться переробляти повністю.
А ще поміняю огорожку на фари. В травлі вона пласкою буде, а має бути круглою об'ємною.

 

► Декаль ◄

obzor_modelcollect-ua72065_49.JPG

Що за /censored//censored//censored//censored//censored/!?!
/censored/ ви сюди цю декаль вклали?!
Щоден з малюнків нам не потрібен для цієї моделі.
Хіба якісь цифри знайдемо куди присобачити. Та, можливо, прапор України.
А так в інструкції взагалі ані слова про декалі та їх нанесення.
Що Ви про це думаєте, шановні???

 

► Інструкція ◄

obzor_modelcollect-ua72065_50.JPGobzor_modelcollect-ua72065_51.JPGobzor_modelcollect-ua72065_52.JPGobzor_modelcollect-ua72065_53.JPGobzor_modelcollect-ua72065_54.JPG

Мануал у вигляді гармошки, віддрукований на глянцеврму папері. Це не досить вдале рішення, оскільки вона блікує під лампою.
Спочатку йде коротка історія танку, його ТТХ та застережні надписи. Далі розташована карта літніків.
Проце збирання починається з етапу зборки башти, потім верх корпусу, потім ходова і далі по тексту.
Позначення плюс-мінус всі зрозумілі, дещо заплутана нумерація травльонки. Також невдало відображені моменти з монтажем цього самого травла. Не скрізь ракурси правильні, в деяких місцях потрібно в угадайку пограти. Також взагалі не відображений процес загинання складних деталей з травла. Наприклад, огородження фар, там просто зображена вже готова зігнута деталь та ще й передньому ракурсі. Хрін здогадаєшся. Думаю, новачкам буде складно в травлі розібратися.
УВАГА! Помічена помилка в інструкції на етапах "10" та "12". Деталі "А15" та "А16" не відмічені, щоб повторити з іншого боку. Тим паче, деталей "А16" не вистачає дві штуки на літніку. Знайшов ці дві детальки щойно при написанні огляду на літніку "D".

В кінці наводять дві схеми розфарбування - або в зелений просто, або в триколірний камуфляж. Палітра в фарбах Ammo of Mig Jimenez.

Варіант 1: зелений:

  • A.MIG-033 RUBBER and TIRES
  • A.MIG-045 GUN METAL
  • A.MIG-093 CRYSTAL RED
  • A.MIG-915 DARK GREEN

Гусениці пропонують пофарбувати в A.MIG-033. Базова пропозиція. А сам танк рекомендують в A.MIG-915 DARK GREEN, що викликало в мене дуУуже великі сумніви. В реальності колір зовсім не схожий на той зелений. Потрібно буде перевірити перед розфарбуванням. Забули вказати що саме фарбувати в A.MIG-093 CRYSTAL RED. Ми то знаємо, але це лажа.

Варіант 2: триколірна схема:

  • A.MIG-033 RUBBER and TIRES
  • A.MIG-045 GUN METAL
  • A.MIG-046 MATT BLACK
  • A.MIG-057 YELLOW GREY
  • A.MIG-093 CRYSTAL RED
  • A.MIG-915 DARK GREEN

Теж сумнівний набір кольорів, який потрібно буде перевірити.

 

► Висновки ◄

Для тих, хто просто збирає моделі і не в погоні за копійністю - модель просто чудова. Прекрасна якість, купа деталей, в комплекті ще й травло і металевий ствол. Гарна модель на свою вартість.

Для тих же, кому спати не дає неправильна кількість закльопок, модель не сподобається в плані автентичності. Мені модель не сподобалася. Забагато косяків. І це лише ті, що я знайшов. А я ж не танкіст, і в креслення його теж не вкладав.
Модель отримав, а особливих радощів взагалі не відчув. Сміливо констатую - нормального Булата в жодному із маштабів ще ніхто не випустив. Будемо чекати ще.
Бісить, що в плані випуску такої техніки наші виробники відверто смокчуть :( АСЕ лише зараз зробив БТР-3Е в 1/72, СКІФ давно зробив /censored/ Булат в 1/35. І все. Чисто українських зразків техніки більше немає. Соромно.

Шановні колеги-танкобудівники! Прохання вказати на інші непомічені огріхи (якщо такі ще є). Прошу допомоги, оскільки планую зібрати цю модель на весняний KSMF 2017.

bulat_010.jpgbulat_011.jpgbulat_012.jpgbulat_013.jpgbulat_014.jpgbulat_015.jpgbulat_016.jpgbulat_017.jpgbulat_050.jpgbulat_100.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Что касается декали, то складывается ощущение, что китайцы просто не знают, что рисовать на Булат, потому вложили декаль из каких-то других наборов. ТОже недавно рассматривал набор и с продавцом посмеялись над "находчивостью" китайских товарищей. 

Link to comment
Share on other sites

6 минут назад, ReservoirDogUA сказал:

Ждем в 35м. 

Якщо випустить Трумп, то в них на Т-64 той самий косяк з баштою. Савпадєніє? Не думаю :)

Зараз строчу огляд на Скіфовський варіант. Купив його давно, але страшно збирати :)

Link to comment
Share on other sites

Оце так лажонув:wacko:

На всіх, розміщених мною фото реального танка, зображений просто БМ. А оглядав БМ2.

Добре, що вони відрізняються лише прожектором зліва від гармати та нічним прицілом старого зразка:rolleyes:

9EYklBDD7WE.jpgSleCTfXYrAA.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Tali featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

    • Обдекалил, собрал ходовую. Декали хрупкие, но получилось победить большую часть, глянцевый лак кистью на каждый элемент. Следующий этап - матовый лак, пигменты, восстановить два триплекса командиру, покрыть их цветным лаком. Триплексы мехвода ничем не получилось сымитировать (лак не натягивался), оставлю пока так.  
    • Статус Легенды приобретен не только за высочайший уровень прикладных навыков, но и за стойкую репутацию беспримерного "облико морале", что в жизни встречается крайне редко ) 
    • Не, то Валентин "для души" ковыряет старый Итал (ну Валентин всегда, когда ковыряет какой-то готовый пластик - там от родного пластика только коробка остается 😁) Да-да, тут как раз тот случай, когда есть хорошие моделисты, есть классные моделисты, есть крутые моделисты, есть известные моделисты, есть признанные моделисты, а есть Легенда)  
    • Basily, заліз на фейсбук, подивився. До такої людини і страшно підходити – можна згоріти у променях її геніальності. До нього мені рости та рости.
    • Тобто можна у продажi чекати на BV138?
×
×
  • Create New...