Jump to content

Гуртки та СЮТ Харківщини


Андрій Бутко

Recommended Posts

Вітаю, шановне товариство!

Чи є в нас на Харківщині,гуртки, або навіть Станції юних техніків, що займаються стендовим моделізмом? Якось зовсім не чутно про них!

До свята Святого Миколая, а також Нового року та Різдва, є пропозиція втішити наших діток, надати їм можливість створити щось своїми руками, як і ми самі колись з цього починали!:)

Link to comment
Share on other sites

Поспілкувався з двома керівниками СЮТ у Харкові, завтра чекаю на інформацію ще з одного гуртка, а також більш докладні відомості від СЮТ.
Планую відвідати гуртки особисто: дуже цікаво подивитися на надбання покоління, що зростає:)
Після огляду та співбесіди буду готовий видати рекомендації що до адресної допомоги.

Link to comment
Share on other sites

Доповідаю: 

1. Виявляється, існує певна спеціалізація гуртків на СЮТ та інших організацій: хтось ракетомоделізмом займається, хтось кордові моделі робить, але є і наші прямі колеги:)

2. Навідався до будиночка з "фал...м", перепрошую, але саме такі асоціації викликає ця архітектура:) Більше не буду іронізувати з цього приводу, ще раз прошу вибачення за зайву прямоту!
Так от, там дуже успішно працює авіамодельний гурток: цього року зайняли два призових місця на європейских змаганнях планеристів! Молодці хлопці!:)
Є верстати, є моделі, у приміщеннях дуже чисто, наразі перед моїм візитом були вимиті підлоги, усе блищало просто, аж незручно було гадити своїми черевиками...  
Отримав запрошення на змагання планеристів у нашому місті: 28 грудня, з 9 до 12 години можна приїхати до манежу ХАІ та спостерігати польоти планерів:)
Стендовий моделізм як такий не практикується, але є гурток для наймолодших дітей, роблять моделі-копії з дерева та інших матеріалів, дітей досить багато приходить!
Викликало шок, що моделі фарбують нітро-фарбою. Виявляється, я дуже наївна людина: думав, що в 21-му столітті діти на гуртках працюють із сучасними матеріалами, нехай навіть не з "Тамія", але хоча би з місцевою "Хома"... Запаху не відчув у кімнаті, вентиляція нормальна, але здається мені, що не варто нашим дітям повторювати один до одного наш особистий досвід: акріл все ж значно менше шкодить здоров'ю!..
Вважаю за доцільне запропонувати гуртку моделі полегшеного збирання для найменших моделістів, особисто готовий поділитися D-520 від "Хоббіка":)

3. В телефонному режимі поспілкувався з майстром Центру дитячої творчості Фрунзенського району: займаються кордовими моделями, обіцяли дати координати стендових моделістів.

4. У п'ятницю планую навідатись у гості до СЮТ №3 на проспекті Гагаріна: це осередок стендового моделізму!:) В усякім разі, інших кандидатів саме за нашою тематикою покищо немає.

Link to comment
Share on other sites

Вчора відвідав нарешті СЮТ №3. Дитячий стендовий моделізм у нашому місті таки існує!:)
Влаштували для мене цілу виставку своїх моделей, кожен продемонстрував власні досягнення, багато було запитань, де-хто вже цікавиться сколами та пігментами!:) Керівник гуртку, Володимир Степанович, розказав про розвиток дитячого стендового моделізму в Харкові в цілому: не дуже радісна картина. Останнього разу хлопці брали участь у виставці у Києві 2012 року, далі фінансування врізали. Але місцеві заходи гуртківців таки проводяться, хоч стендовий моделізм лише одна з номінацій.  
Поспілкувалися, подарував пару своїх коробочок: діти були в захваті! 

В цілому, заклад справив дуже приємне враження: всі, починаючи від директора, знають, що вони роблять. Саме таке відчуття виникло в мене прямо з порогу, хоч спілкувався я, звісно, далеко не з усіма співробітниками.
Найголовніше та найприємніше: в очах дітей побачив той вогник, що загорівся у кожного з нас, коли ми вперше побачили збірну модель Р-38 або "Харрієра", той вогник, що веде нас і зараз, рятуючі від повного занурення у життєві проблеми та спонукаючи до творчості та пошуку чьогось нового...

Планую поспілкуватися найближчим часом з СЮТ №4: стендовий моделізм там практикується. Інші гуртки та СЮТ спеціалізуються на інших напрямках дитячого моделізму.

Шановне товариство!
Пропоную почати збирати призовий фонд для наших наймолодших колег, адже Дід мороз актуальний найближчі три тижні:)
Для місцевих мешканців є пропозиція зібратися цими вихідними у "Патрику":) Готовий розглянути зустрічні пропозиції.

IMG_6168.JPG

IMG_6169.JPG

IMG_6172.JPG

IMG_6173.JPG

IMG_6174.JPG

IMG_6175.JPG

IMG_6176.JPG

IMG_6177.JPG

IMG_6178.JPG

IMG_6179.JPG

IMG_6180.JPG

IMG_6181.JPG

IMG_6182.JPG

IMG_6183.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, devorer сказал:

Молодчага, Андрей! Таки нашел. Я в деле. Будет зп - заеду в детмир куплю каких-то моделей попроще.

Дякую, Артеме!

Не обов'язково витрачатися: дiти в нас не збалованi, держава, на жаль, не дуже цим переймається...

Найдоречнiше дiйсно щось простеньке, на зразок "Хоббiбосса", але що є - все згодиться:) 

 

P.S.

 Чекаємо на Вас у суботу!:)

Link to comment
Share on other sites

В соседней теме

предложил данной СЮТ организовать подарок. Возражений, вроде, нет. Можно адресок в личку. На следующей неделю постараюсь выслать. 

Link to comment
Share on other sites

3 часа назад, foxbot сказал:

В соседней теме

предложил данной СЮТ организовать подарок. Возражений, вроде, нет. Можно адресок в личку. На следующей неделю постараюсь выслать. 

О! Будемо дуже вдячні! Прямо на СЮТ будете слати?

До речі, сьогодні поспілкувався з директором ще однієї СЮТ, №4: вони теж практикують стендовий моделізм, завтра ввечері навідаюсь ще й до них.

Link to comment
Share on other sites

Посмотрим. Возможно, хватит и на две посылки. Пока точно сказать не могу, будет видно на выходных. На всякий случай адреса в личку киньте, пожалуйста. 

Link to comment
Share on other sites

СЮТ №4: короткі перемовини з директором, Холодна гора, хвилин 15 від метро...
Будинок старезний, чимось схожий на Гадяцький СЮТ, хоч і не такий просторий. Привітлива охорона, охайність у кімнатах, страшенні стільці для учнів отримані схрещуванням зварених між собою сталевих кутників з фанерою товщиною 8-10 мм (навіть перетіпало мене: свою школу згадав). 
Але всередині все кипить та парує: семеро учнів щосекунди виконують операції прилагодження деталей, склеювання їх до купи, якщо не вийшо - ще раз прилагодження та склеювання, якщо все вийшло - фарбування... Хтось встигає, хтось не дуже, хтось працює автономно чітко виконуючи завдання, хтось дуже незадоволений... Над цим дійством працює керівник гуртку Леонід Олександрович: наче сокіл пікує туди, де найбільше потрібна допомога, наче пожежник приборкує полум'я конфліктів... 
Коли на все це дивишся перші 10 хвили виникає відчуття: і як я попав у цей "бедлам"?!:) Але коли спостерігаєш трішки довше, розумієш: люди чітко займаються своєю справою. Хтось навчає, а хтось навчається... Молодці хлопці! Гурток зі своєю історією, з традиціями.

Зайшовши до кімнати був трішки вражений: зі мною привіталися та спілкувалися українською мовою! Надзвичайно приємно чути рідну мову у нашому місті, на привеликий жаль, рідко видається така можливість...
Гурток дуже патріотичний: викладання видеться українською, багато літаків ЗСУ. 
Не забувають також історію: цілий модельний ряд присвячений пам'яті льотчика-штурмовика, Героя Радянського союзу, К. Білоконя (Леонід Олександрович був знайомий з ним особисто). 

На привеликий жаль гурток не може використовувати аерограф: заборонено за технікою безпеки бо немає витяжки. Обладнати хоча б одне робоче місце витяжкою за власний рахунок можливості немає, а фінансувати цю справу нікому. Хоч фізично зроботи це дуже просто: один стіл стоїть прямо під вікном з кватиркою, вікна дерев'яні старою конструкції.

Зверніть увагу на не зовсім "стандартні" моделі на фото: космічні апарати, робот... Виявляється, на заклик місцевих органів влади що до проблем екології гурток відреагував побудовую моделей з підручних матеріалів, від надлишків яких всі ми намагаємося позбутися: баклаги найрізноманітнішого калібру, будівельні сіточки та інша синтетика... Здається мені, щось в цьому є корисного!:)

Забезпечення гуртка існує завдяки активності керівництва та батьків: ICM та Roden свого часу надали з десяток моделей кожен, більшість інших позицій покривається за власний рахунок батьків. 

IMG_6184.JPG

IMG_6185.JPG

IMG_6186.JPG

IMG_6187.JPG

IMG_6188.JPG

IMG_6189.JPG

IMG_6190.JPG

IMG_6192.JPG

IMG_6193.JPG

IMG_6194.JPG

IMG_6195.JPG

IMG_6196.JPG

IMG_6197.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вітаю, шановне товариство!

Доповідаю: новорічні подарунки для наших маленьких колег із СЮТ №4 діставлено!:)
Від імені нас, моделістів Харкова, Києва, Запоріжжя, привітав дітлахів зі святами.
У свою чергу, від імені всих гуртківців та керівника гуртка стендового моделізму СЮТ №4, висловлюю подяку всим, хто знайшов можливість допомогти нашим дітям!:)

Що до перспектив розвитку оголосив нашу готовність допомогти з витяжкою, але попросив узгодити питання техніки безпеки, що би не трапилось непорозумінь: ми зробимо витяжку, а якийсь товариш  з керівництва раптом побачить, що витяжка зовсім не така...

У четвер, 31.12.2015 р., об 11:00 приїду на СЮТ №3. Якщо хтось хоче приєднатися - ласкаво просимо!:)

IMG_6202.JPG

IMG_6203.JPG

IMG_6204.JPG

IMG_6205.JPG

IMG_6206.JPG

IMG_6207.JPG

IMG_6208.JPG

IMG_6209.JPG

IMG_6211.JPG

IMG_6215.JPG

Link to comment
Share on other sites

Доброго вечора, шановне товариство!

Сьогодні привіз подарунки на СЮТ №3. Дітлахи були страшенно раді, а керівництво трохи здивоване, що подарунки надходили не лише з рідного міста, а ще й із Києва та Запоріжжя:)
З великим ентузіазмом був зустрітий аерограф: той, що в них є, інакше як дровами не назвати. З емалями вони покищо не працюють, але буде на майбутні досягнення. Клей розійшовся "на ура", не кажучи вже про моделі:)
Де-хто зразу ж почав роботу: не поспішаючи обрав модель, тихенько сів за робочий стіл по-далі від збудженної когорти, розклав литники на столі та заглибився у вивчення технічної документації... Мене дуже втішив такий діловий підхід, не втримався та зробив пару фоток:)

Передаю подяку всьому нашому товариству від дітей та керівництва СЮТ №3! 
Що до планів стосовно СЮТ №3: буде дуже доречно в рамках "майстер-класу" налаштувати їм аерограф та навчити ним користуватися. До 19.01.2016 гурток не працює, тож після цієї дати разом з Андрієм ака Andriu спробуємо реалізувати цей процес.

Вітаю усе наше модельне товариство зі святами, що наближаються!
Щиро дякую всим, хто відгукнувся та надав посильну допомогу нашим дітям! Відверто кажучи, не чекав, що моя маленька пропозиція отримає такий резонанс, адже просто хотів позбавитися від зайвих коробочок:))
Бажаю всим нам у Новому році мирного неба, міцного здоров'я, порозуміння, і, звичайно, творчого натхнення та нових досягнень у нашому улюбленому хоббі!:)
:D

IMG_6216.JPG

IMG_6217.JPG

IMG_6218.JPG

IMG_6220.JPG

IMG_6221.JPG

IMG_6223.JPG

IMG_6225.JPG

IMG_6226.JPG

IMG_6227.JPG

IMG_6228.JPG

IMG_6229.JPG

IMG_6230.JPG

IMG_6231.JPG

Link to comment
Share on other sites

21 часа назад, Андрій Бутко сказал:

З емалями вони покищо не працюють, але буде на майбутні досягнення

И не надо детям с эмалями работать. Акрил на водной основе - самое оно. Гораздо менее вредная штука (а Вальехо, как Миша Поляков рассказывал, можно даже есть :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Доброго вечора, шановне товариство!

Завітав сьогодні до СЮТ №3: дітлахи продемонстрували свої досягнення за рік, що минає.
Частину моделей вже не тільки встигли зібрати, але й зламати:)
Частина ще в роботі, з де-якими ще тільки почали працювати...
Звісно, повної ревізії я не ставив собі за мету, на фото не тільки наші подарунки:)
Якісь моделі вийшли краще, якісь ще потребують роботи, але в цілому - дуже приємне враження!

Народ по-маленьку опановує аерограф: дують близько 2 атм., акрил "Хома", ще не дуже результат, мені здалося, занадто густа фарба... Таки слід їм провести давно обіцяний майстер-клас!

Маленькі колеги продовжують нашу справу!:)

Вагончик паперовий, ще не фарбований.
Зроблений повністю самостійно!

IMG_7355.JPGIMG_7356.JPGIMG_7357.JPG

IMG_7358.JPGIMG_7359.JPGIMG_7360.JPG

IMG_7361.JPGIMG_7362.JPGIMG_7363.JPG

IMG_7364.JPGIMG_7365.JPGIMG_7366.JPG

IMG_7367.JPGIMG_7368.JPGIMG_7369.JPG

IMG_7372.JPGIMG_7373.JPGIMG_7374.JPG

IMG_7375.JPGIMG_7376.JPGIMG_7377.JPG

IMG_7378.JPGIMG_7379.JPGIMG_7380.JPG

IMG_7381.JPG

 

Ще пара фоток з історії: за авторитетною думкою шановного Олексія ака Alexei_UA, цей зразок являється роботом-хлопчиком!:)

IMG_7371.JPGIMG_7370.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...