Jump to content

Акрил vallejo і перенесення ним низьких температур


Yurii

Recommended Posts

Можливо хтось мав досвід із акрилом Vallejo і транспортуванням його при низьких температурах (їхала посилка з Польщі 14 днів. По дорозі в різних містах думаю було максимум -5, -7. Але не знаю чи фарба в такі моменти їхала в машині чи стояла на складах) 

Посилку отримав і на вигляд фарба густа і однорідна (така як завжди. густина залежно від партії), але при нанесенні пензликом здається що є мінімальні комочки. дуже малі. 

От і не знаю чи це я накрутив себе через транспортування чи реально фарба зіпсувалась.

Можливо хтось знає як визначити чи акрил Vallejo в доброму стані чи зіпсувався від морозу? Можливо є якісь інші критерії за якими можна це визначити?

На фото Зелений та коричневий це фарби які прийшли у посилці. Колір іржі це для порівняння моя фарба старіша яку замовляв колись літом

IMG_20220113_200726.jpg

IMG_20220113_200912.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 години назад, Tali сказав:

Ну... я бы продул на «кошке» и посмотрел, что получится. 

Vallejo тільки під кисть в мене. Для висвітлення дрібних деталей, сколів і малювання деяких елементів на діорамах

Link to comment
Share on other sites

11 година назад, Yurii сказав:

Можливо хтось знає як визначити чи акрил Vallejo в доброму стані чи зіпсувався від морозу? Можливо є якісь інші критерії за якими можна це визначити?

На фото комочки дійсно трохи проглядають. Однак це ще точно не зіпсована фарба - там би навіть фарбувати нормально не вийшло б. Шкода, викинув переморожений свій акріл, а то б показав - воно як скисле молоко, частки пігменту плавають окремо в розчиннику і більше в ньому не розчиняються, такий собі ріденький сир із сивороткою. Може ваша фарбьа і попала в мороз, але все ж таки Валеджо трохи стійкіші до морозу, ніж Хо-Ма, наприклад. А вам варто трохи розбавити розчинником і розмішати, і подивитися, чи не зникнуть ці комочки. Можливо, профільтрувати фарбу (я використовую жіночі панчохи для цього). З пензлем працювати буде можна точно і без цього, з аером було б ризиковано. 

Link to comment
Share on other sites

2 година назад, Aly сказав:

На фото комочки дійсно трохи проглядають. Однак це ще точно не зіпсована фарба - там би навіть фарбувати нормально не вийшло б. Шкода, викинув переморожений свій акріл, а то б показав - воно як скисле молоко, частки пігменту плавають окремо в розчиннику і більше в ньому не розчиняються, такий собі ріденький сир із сивороткою. Може ваша фарбьа і попала в мороз, але все ж таки Валеджо трохи стійкіші до морозу, ніж Хо-Ма, наприклад. А вам варто трохи розбавити розчинником і розмішати, і подивитися, чи не зникнуть ці комочки. Можливо, профільтрувати фарбу (я використовую жіночі панчохи для цього). З пензлем працювати буде можна точно і без цього, з аером було б ризиковано. 

дуже дякую. Спробую дуже добре перемішати і нанести розбавлену розчинником. І тоді гляну на готовий шар фарби. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 час назад, Yurii сказал:

Vallejo тільки під кисть в мене. Для висвітлення дрібних деталей, сколів і малювання деяких елементів на діорамах

Та же самая рекомендация — тщательно вымешать и нанести кистью на кошку. 
Если результат устраивает — краска хорошая )

Link to comment
Share on other sites

52 хвилини назад, Tali сказав:

Та же самая рекомендация — тщательно вымешать и нанести кистью на кошку. 
Если результат устраивает — краска хорошая )

А реальний варіант, що фарба має хорошу консистенцію, добре наноситься, але змінились якісь зв'язки всередині фарби і вона має гіршу адгезію до поверхні? чи якщо фарба переморожується то це відразу видно?

Хоча це звичайно треба тестувати. Нанести стару фарбу і ту яка їхала по морозі. І після висихання терти пальцем))))

Link to comment
Share on other sites

Насколько я знаю, «мороженку» сразу видно — у нее и консистенция/однородной скорее всего будет нарушена, и наноситься/сохнуть она будет плохо.

Я в прошлом году красил модель акрилом, который в принципе отказывался сохнуть. Даже через неделю липкий был. Скорее всего померз где-то.

Link to comment
Share on other sites

3 години назад, Yurii сказав:

але змінились якісь зв'язки всередині фарби і вона має гіршу адгезію до поверхні? чи якщо фарба переморожується то це відразу видно?

Фактично після перемерзання пігмент відділяється від основи, і більше з нею не змішується нормально, не "розчиняється". Тож так, це видно-відчувається відразу. Зменшення агдезії буде скоріше викликано іншими чинниками. Я не виключаю, що після перемерзання агдезія також погіршується - адже пігмент відділився від речовин, які допомагали йому утримуватись на гладкому пластику. Але мені здається, це найменша проблема, і найменш помітна. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Пишу тут, щоб не плодити нові теми. Хотів продовжити роботу над моделлю, дістав лаки, і дивлюся – із сатиновим лаком щось не так. Він побурів, і запах став іншим, різкішим і терпкішим. Капнув трохи, почекав висихання – бурий відтінок залишився. He died? Можно викидати?

lak.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...