Jump to content

Флок: шо то є і з чим його їдять?


Recommended Posts

А я от іще чим хочу поділитися зі спільнотою. "Засіваючи" будь яку поверхню як не крути, а буде просипаний флок мимо області засівання, або навіть мимо самої поверхні (коли по краю сієш). Так от якщо поверхня невелика, її можно перевернути і зтрусити лишнє на газету наприклад, і потім засипати назад у флокатор... Але... Коли я розпочав засівати свою підставку під Міг-25 в 48-му, зрозумів що цей фокус не проканає. Розмір підставки майже 70*90 см, важить ця зараза кіло напевно 5, там одного гіпсу в сухому вигляді 3 кіло... Перевернути її обережно, щоб не пошкодити, той ще квест, а щоб зтрусити, газетка має бути розміром з простирадло... І от питання, як зібрати цей лишній просипаний флок? Брат порадив - пилососом. Але в мені включився (вибачте) єврей, жаба задушила стільки продукту в пилосос. І от ідея...

Це вже варіант номер два, перший був зклепаний за п'ять хвилин на колінах, був слабенький і не зручний, не було вимикача. До Вашої уваги мікропилосос версія два!

Компоненти:

Банка від ватних паличок - 1шт

Півпляшки від Моршинської - 1шт

Вентилятор від компа - 2шт (два для збільшення потужності)

Блок живлення 12вольт - 1шт (можно навіть 1ампер, вентиляторам достатньо)

Кнопка - 1шт.

І трошки термоклею.

IMG_20210519_020513.thumb.jpg.b1092601c5f4ccf5c4ca50471f0bce52.jpgIMG_20210519_020456.thumb.jpg.f04ed19af820a1b452f5eb61a086c330.jpgIMG_20210519_020504.thumb.jpg.1ca507109df28fe64590300d6eb87d8e.jpg

Нажаль відео процесу роботи не додається... Але можу запевнити, флок збирає дуже гарно, виключаєш, перевертаєш і висипаєш зібране назад в пакетик або у флокатор для подальшого використання.

Ідея не моя, "поцуплено" з Ютуба, але там дядько дуже таку якісну річ виготовляє, мені ж під мою потребу досить і такого як у мене (безкоштовно, 10 хвилин на виготовлення):

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 минуту назад, Gavrosh сказал:

Приспособа (якщо по пам*яті) це кусок фанери (товщину не пам*ятаю) з отворами.Можна різного діаметра,в залежності від того,які кущики потрібні.Суть вся у тому,що ці отвори не дають лягати флоку по краях і кущики виходять стоячими.

Ну думаю це не проблема, взяти кусок матеріала, і насвердлити отворів різного діаметру... В магазинах бачив травлений шаблон для виготовлення пучків трави... Те саме, отвори різного діаметра, але в металевій пластині. Товщий матеріал дійсно не дасть "впасти" травинкам.

Link to comment
Share on other sites

28 минут назад, Владимир Губенко сказал:

Але в мені включився (вибачте) єврей, жаба задушила стільки продукту в пилосос. І от ідея...   а чого вибачатися. Ось я,наприклад,зараз без роботи,без грошей фактично.І тому мені якісь ідеї,які економлять гроші підходять.Хтось з моделістів має стабільну,високооплачувану роботу - добре,хай їм Бог допомагає.Вони,звісно,можуть  собі дозволити більше.Ніхто нікого не осуджує.У кожного своє. І якщо хтось допоможе порадою (а є такі,що і фінансами та іншим чимось допомогають :)),то за це велика подяка і шанування. Я багато раз стикався на форумах з моделістами,які від щирого серця дарували свої моделі (чи якісь допи).Для мене це було і неочікувано і приємно.Здається,що такі добрі серцем люди є тільки серед моделістів.Дай Боже щоб я помилявся.

Прошу вибачення за оффтоп.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 година назад, Gavrosh сказав:

Приспособа (якщо по пам*яті) це кусок фанери (товщину не пам*ятаю) з отворами.Можна різного діаметра,в залежності від того,які кущики потрібні.Суть вся у тому,що ці отвори не дають лягати флоку по краях і кущики виходять стоячими.

Я скажу страшне - для цього навіть фанерка не потрібна ;) 

1026902_1.jpeg 

Але насправді можна й простіше - я просто набираю в пінцет пучок і "саджаю" його на діораму. Це спосіб додатковий до флокування, вже після нанесення флоку на той самий "газончик", з використанням щетини від щітки, сантехнічної паклі тощо. Хоча чесно зізнаюся, воно геть не так добре виходить, як хотілося б... 

Link to comment
Share on other sites

3 години назад, Владимир Губенко сказав:

Напевно... От такий Hobby.dn.ua, я там досить часто буваю, бо мимо їду, в них колись бачив флок, нещодавно запитую чи є, кажуть немає, давно не завозимо, бо немає попиту... І так в багатьох, на сайті є, але стоїть відмітка "немає в наявності", а коли буде невідомо.

Тут бачив, але всього два кольори...  https://modelist.com.ua/ru/catalog/rastitelnost-i-rasteniya-dlya-dioram

На Літніку флоку ще трішки є, але також мало: https://litnik.in.ua/litnik-shop/materialy-i-instrument-dlya-dioram/flok 

Link to comment
Share on other sites

1 година назад, Владимир Губенко сказав:

До Вашої уваги мікропилосос версія два!

 

Але ж на фіга?! Не простіше зробити з тої ж самої пляшки з під Моршинської насадку-фільтр на шланг звичайного пилососа? Проклавши всередині пляшки жіночий панчох чи інше щось фільтруєче - і спокійно збирати це з діорами за допомогою достатньо потужного апарату? 

Link to comment
Share on other sites

4 минуты назад, Aly сказал:

Але ж на фіга?! Не простіше зробити з тої ж самої пляшки з під Моршинської насадку-фільтр на шланг звичайного пилососа? Проклавши всередині пляшки жіночий панчох чи інше щось фільтруєче - і спокійно збирати це з діорами за допомогою достатньо потужного апарату? 

Так, опів на третю ночі... Навіть не намагаюся уявити, за які далекі далі буду відправлений разом з усім цим...

Ну і я не стверджую що це найкращій вихід, але в моєму випадку саме так. До того ж воно маленьке, не потрібно тягати здоровенний пилосос, шланги... На мій погляд так дещо зручніше. От і вирішив поділитися ідеєю.

А чим користуватися думаю кожен сам для себе вирішить... 😀

Link to comment
Share on other sites

3 години назад, Владимир Губенко сказав:

А чим користуватися думаю кожен сам для себе вирішить... 😀

З цим абсолютно згоден. Наприклад у мене немає зайвих вентиляторів :) але є ручний автопилосос. Щодо вичищення флоку з діорами - зайвий флок, який завалився в якісь щілинки маленькі, на техніці десь тощо, де його не дістати - я видуваю за допомогою аерографу без фарби, просто потоком повітря, викрутив повітря на максимум. Зрозуміло, що це не щодо основної маси зайвого флоку, бо тоді вся квартира ним засипана буде, це щодо окремих залишків. 

Link to comment
Share on other sites

24 минуты назад, Aly сказал:

З цим абсолютно згоден. Наприклад у мене немає зайвих вентиляторів :) але є ручний автопилосос

О! А в мене миюча свлота розміром з півхолодильника. Такий спробуй потягай, жменьку флока зібрати...🤯

27 минут назад, Aly сказал:

Щодо вичищення флоку з діорами - зайвий флок, який завалився в якісь щілинки маленькі, на техніці десь тощо, де його не дістати - я видуваю за допомогою аерографу без фарби, просто потоком повітря

Так само..

Link to comment
Share on other sites

Шановний Али! Фанерка або інший матеріал з висотою не менш ніж 5мм всеж потрібен.Поясню на малюнку.Я не Гоген але ж :

Безымянный.png

Думаю,що зрозуміло.І чим тоньше шаблон,тим більший кут нахилу крайніх травинок.Тобто тоді вони лягають,а посередині можуть стояти вертикально.

Link to comment
Share on other sites

Постараюсь знайти відео по "виробництву" кущиків.Викладу обов*язково,пізніше.Щось тяжко відхожу від хвороби,знову температурю.

Link to comment
Share on other sites

2 година назад, Gavrosh сказав:

Думаю,що зрозуміло.І чим тоньше шаблон,тим більший кут нахилу крайніх травинок.Тобто тоді вони лягають,а посередині можуть стояти вертикально.

Хворіти дійсно не варто! Зауваження цілком слушне. Просто мені не подобається працювати з фанерою. Циліндри відповідного діаметру можна знайти скрізь, починаючи від гайок і закінчуючи нарізаними одноразовими шприцами. При цьому є варіанти з діаметром, глибиною тощо. Але й отвори у фанері чи дереві так само слушні. Тут дійсно, кожний обирає те, що йому особисто більше підходить.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Бюджетний флок

В коментах рекомендація - - одна відмінність полягає в етапі фарбування. Я б рекомендував змочити конопляний шпагат у розрідженій фарбі/чорнилі перед розрізанням, просто занурте відрізок шпагату в суміш кольорів, вичавіть надлишки та повісьте сушитися. Після висихання ви нарізаєте за розміром і готово!

https://www.youtube.com/watch?v=L8GylIKlGTs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...