Jump to content

Флок: шо то є і з чим його їдять?


Recommended Posts

Вітаю шановну спільноту!

Вперше зіштовхнувся з цим матеріалом в моїй гілці про МіГ-25, розповідав про свої "танці з бубном". І от колега Маки висловив таку думку (цитую):

"Под работу с флоком хорошо бы отдельную тему завести, куда сбрасывать все наработки. Интересное дело. Есть статейка как сделать флокатор из электромухобойки. По деньгам получается немногим дороже этой "статической банки". Вечером поищу и выложу."

А чом би і ДА?! Тема дійсно цікава.

Так от про що йдеться. Справа в тому, що нормальний фірмовий флокатор коштує недешево, і наприклад я не готовий сьогодні на фоні коронакризи і не такого стабільного доходу, як в період "до", викласти 1-2К грн за флокатор. І гадаю не я один... І це вартість бюджетного приладу, наприклад NOCH-івський коштує майже 8К.

Звісно, хтось скаже,і буде правий, що фірмова річ надійна, продумана конструкція і функціональність, безпека... Але бувають ситуації коли такі витрати недоречні, чи взагалі не можливі.

Тому пропоную в цій темі ділитись всілякими порадами, лайфхаками, саморобними пристроями, будь чим, що спростить життя моделісту при роботі з флоком. Якісь поради від "прохаваних" спеців в даній темі для таких як я, хто вперше зіштовхнувся з цим матеріалом. Особливо вітається все, що перевірено на власному досвіді.

Link to comment
Share on other sites

Наразі розпочну сам...

Оскільки навіть бюджетний флокатор придбати зараз не можу собі дозволити, вирішив придбати такий пристрій: банка-флокатор https://litnik.in.ua/litnik-shop/materialy-i-instrument-dlya-dioram/flokatory/banka-flokator. Але і його не вийшло, не було в наявності. Вирішив зробити сам. На теренах інтернету радять будь яку пластикову ємність, можна пляшку з широкою кришкою. В кришці насвердлити отворів, діаметр яких менший за довжину флока. Тобто якщо флок 3мм, то отвори мають бути 1,5-2мм. Я взяв пляшку від соку, в кришці вирізав велику дірку, і вклеїв сіточку. В одну кришку металеву, в другу капронову. Отвори в сіточці десь 0,7х1мм, в цілому достатньо. Випробував обидві, з капроновою сіткою сподобалось більше.

Звичайно з таким пристроєм не буде такої "стоячої" трави, як з електричним, але в принципі має право на існування. Ворсинки розповсюджуються хаотично, якась частина звичайно лягає, але більша частина всеж стоїть, скільки то вертикально, інші під нахилом... Ну на мій погляд саме так і росте трава, не вся ідеально вгору. Вважаю, для першого знайомства, і цілком безкоштовний прилад, особливо коли потрібно засіяти 1м/кВ площі, підійде.

Пристрій:

IMG_20210513_013239.thumb.jpg.8df7020a849981049039f8a12f7094ac.jpg

Результат (не кінечний, там ще до біса роботи):

IMG_20210513_131121.thumb.jpg.7f8b8802d90d35c0eab4f911ea64887a.jpgIMG_20210513_013107.thumb.jpg.49f1a527cc5da6d644669e223945cca3.jpgIMG_20210513_131247.thumb.jpg.87e559f2bbea673e18f437ec4cd25fe3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ну і той саморобний пристрій, про який писав колега Маки, з електро мухобойки: https://scalejournal.ru/technology/sdelaj-sam/delaem-flokator-svoimi-rukami/?amp.

В принципі нічого складного... Вартість самої мухобойки близько 100грн, плюс ситечко кухонне. Дріт і крокодильчик, думаю, знайдуться в господарстві. Єдине що б я допрацював, це приладнав зверху ситечка якісь стінки, може стакан пластиковий чи щось таке, щоб не розсипати флок через краї.

Думаю найближчим часом таку штукенцію змайструвати, тим більше що колега Gavrosh сказав, що вже зробив, і воно таки працює. Як зроблю, обов'язково поділюся результатом, а поки може колега Gavrosh продемонструє сам пристрій і що з нього виходить...

До речі, дивився я на ці мухобойки, читав відгуки... Так, дійсно, кажуть муху вбиває, але для того муху ще треба впіймати...😁

Link to comment
Share on other sites

Шкода, не можу знайти, де ж я викладав колись про свій досвід виготовлення і використання флокатора. Я зробив флокатор саме з електромухобійки, з додаванням кухоного металевого ситечка. Дійсно робиться дуже швидко і легко. В якості другого контакту використав щуп від зламаного тестера. На рівній поверхні воно дуже добре працює, наприклад ось це зроблене флокатором: 

26685125_1802202983124050_48671934748551  26678067_1802202943124054_13657624727538 26850771_1802203093124039_90078177850551 

Однак виявилося, що мій флокатор добре використовувати саме на широких рівних поверхнях. Якщо є якісь перешкоди - власне модель чи елементи діорами - я туди вже флокатор не підсуну, занадто грубий. Тож придивляюся до всілякого Китаю - на аліекспресі вони по 10-15 доларів. Але поки що трішки стрьомно, бо не знаю, наскілько воно буде працювати, може навіть гірше за те, що в мене зараз.  

Link to comment
Share on other sites

Aly, дякую! З цього всього зрозуміло одне - пристрій виходить цілком робочий, а значить потрібно майструвати! 

А  з приводу того, що не всюди можна дістатися, то напевно все залежить від розміру ситечка і його форми... Можна ж і відро з сіткою замість дна присобачити і засівати одразу 10 м/кВ 😁, а можна і чайне ситечко (десь я навіть в продажу бачив, таке з гачком, чіпляється на носик чайника) і засівати хоч точково. А якщо вже сильно випендритись, то ситечко можна будь якої форми і розмірів зробити, під будь які потреби... А, і ще, я навіть з пляшки з ситечком, нахилені поверхні (пагорби), нахиляю так, щоб вони були горизонтальні, тобто нахиляю всю "діораму" так, щоб схили зайняли горизонтальне положення, і тоді сію, бо з цим пристроєм теж треба сіяти зверху вниз... 

Коротше так. Найближчим часом придбаю вбивцю для мух, і буду експериментувати. Результатами поділюсь зі спільнотою.

Link to comment
Share on other sites

Ось так мій флокатор виглядає. До сіточки може чиплятися пластиковий стаканчик в якості резервуару для флока - хоча останнім часом я без стаканчика його робив, просто сипав вже в сітку. Але ось зараз вже розумію, що треба сіточку замінити на циліндричну, бо через округлу форму площина статики менша, і трава сіється гірше.

 20210513_212019.thumb.jpg.30f763b693164853fea79b5f0b080a09.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 минуту назад, Маки сказал:

Надо будет заделать. Видел на привокзальном оптовом рынке у нас. Но летом, в сезон. Сейчас не факт, что есть, хотя...

Ну на самом деле их полно в интернетах, и цены от 80 грн, правда есть и по 300... но то наверное на особо породистых мух охотиться 😁. Я брал самую дешёвую, 84 грн, вчера оплатил, сегодня приехала... Ну правда +доставка НП.

Link to comment
Share on other sites

Кстати, может кто посоветует готовый не сильно дорогой и проверенный на практике флокатор? И где покупался, заодно.

Да, можно сделать самому. Могу сделать и схему с нуля, без покупки всяких мухобоек. Но ни желания, ни лишнего свободного времени заниматься этим как-то нет... Хотелось бы пойти более коротким путём. :)

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, AndreyK сказал:

Кстати, может кто посоветует готовый не сильно дорогой и проверенный на практике флокатор? 

Ну проверенный не знаю, но не сильно дорогой можно и на Литнике глянуть... https://litnik.in.ua/litnik-shop/materialy-i-instrument-dlya-dioram/flokatory Тем более что отвечают быстро, думаю и посоветоваться можно. Мне Алексей буквально сразу на все вопросы на почту ответил, а после заказа перезвонил. И отправил все в тот же день. В общем все культурно и адекватно.

ПС Да и если бы не некоторая финансовая ограниченность, сам бы там и купил, и не парился с этими мухобойками и...

Но может кто ещё чего посоветует.

Link to comment
Share on other sites

5 годин назад, Владимир Губенко сказав:

приладом цілком задоволений

Дякую, дуже корисний досвід!

Вспомнилась мне тут одна история про флок: Лет заметно тому назад, когда у нас ещё работал модельный магазин, зашел я в него, выбрал несколько баночек краски, и в завершение говорю: "Да, и дайте мне ещё пакетик травки". Замечаю странный взгляд продавца куда-то мне за спину, и вижу двух тихонько зашедших в магазин милицейских с ОООчень округлившимися глазами... )))

Link to comment
Share on other sites

Вітаю з початком! Щодо ємкості - до цього ситечка підходить пластиковий стаканчик, наприклад з під кави, діаметр верхньої частини як раз відповідає діаметру ситечка. Фіксувати його можна резинкою, канцелярськими зажимчиками тощо. Але якщо насипати небагато - так, можна і без стаканчика або іншої ємкості. Щодо акумулятора в девайсі  - це погано, бо акумулятори в таких речах як правило не дуже довго працюють, а перепаювати - не кожний стане. Щодо припаювання чогось до нержавіючої сталі ситечка - там потрібні спеціальні технології, просто так воно не припаяється. По флоку додатково - раджу змішувати флок різних кольорів перед засіюванням, тоді воно дуже природньо виглядає навіть без фарбування або з мінімальним фарбуванням. 

Link to comment
Share on other sites

2 часа назад, Aly сказал:

Вітаю з початком!

Щиро дякую! Для мене персонально, як для новачка,і думаю для всіх таких як я, поради від профі на вагу золота.

З приводу змішування флоку, то до цього дійшов сам, так і роблю, це для тесту нічого не змішував... 

Про акумулятор то зрозуміло, для мене його перепаяти не питання, а от знайти такий - то здається проблемою, на ньому навіть маркування відсутнє (китайці, вони такі китайці!).

Про пайку... Ну я намагався до ручки припаятись, не впевнений що то нержавійка, хоча може, та я і не сподівався до неї припаятись, так, може повезе... Я заздалегідь приготував клемні колодки.

Тепер тренуватись наносити флок...

Дякую за поради!

Link to comment
Share on other sites

Як і обіцяв,викладаю фото свого апарату.Та фото першої у моєму житті діорами з посіяною травою. До речі - це добре,що трава не стоїть :) вся. Придивіться на справжній газон.Тільки на свіжовисіяному газоні після того як трава проросте,вона стоїть як... :) .А потім,коли стає густішою та старішою, то виходить такий собі природний хаос-і стоїть,і лежить,і скаче  :)

p.s. це не ідеальна висівка трави,я тільки вчуся.так що вибачайте,як є так є.

зображення_viber_2021-05-20_16-34-39.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-40.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-41.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-47.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-46.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-44.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-45.jpg

зображення_viber_2021-05-20_16-34-48.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Gavrosh сказал:

Як і обіцяв,викладаю фото свого апарату.

Ага, дріт до сита під гайку, теж гарне рішення. І навіть надійніше ніж в мене на колодки...

Так, трава не вся стоїть вертикально, і це гарно, я теж це помітив. Але повторюся, в порівнянні з банкою, набагато (і дуже набагато) краще виходить.

Гарна робота, навіть водичка є... це смола? Я до цього ще не дійшов...

Link to comment
Share on other sites

Про пайку я думав-думав і таки вирішив просверлити отвір і гвинтом та гайкою зкрутити.Фото правда погане.А водичка звичайна епоксидка.Вирішив зробити таку собі калюжу.Пізніше я там добавив трішечки очерету.Ну не зовсім очерет,а так, висока травичка,що росте на краю калюжки.Сама діорама це подарований другом міномет та три амер.мінометчика (Тамія здається).

Link to comment
Share on other sites

Ніяк не можу знайти  в Україні флок довжиною більше 10 мм.Тільки у китайоз,а з ними я не дружу (ну не вмію я у них купувати,а може боюся?).

Цей флок хочеться спробувати для виготовлення кущів.Можливо ви бачили,продаються набори у наших магазах.

Link to comment
Share on other sites

3 часа назад, Gavrosh сказал:

Ніяк не можу знайти  в Україні флок довжиною більше 10 мм.Тільки у китайоз,а з ними я не дружу (ну не вмію я у них купувати,а може боюся?).

Цей флок хочеться спробувати для виготовлення кущів.Можливо ви бачили,продаються набори у наших магазах.

Ну про китайоз, якщо мова саме про Аліекспрес, я раніше якось так само думав... поки не став вибір купити річ, яку звідти вже привезли через Розетку за 1,2к чи замовити там за 0,7 з доставкою? Вибір думаю очевидний... Єдине що, так це я купляв плати електронні, підсилювачі, живлення, фільтри, ну і різні дрібниці, ручки, кнопки. Єдине що, не шукати найдешевше, а дивитись відгуки і кількість проданих одиниць товару, чим більше, тим краще. Вже декілька разів робив замовлення, все ок, приходить як правило на НП, один раз прийшло на УкрПошту. До Києва чекав найдовше, це три тижні. Ну поки ні разу не нажухали, все в нормі. Так що думаю можна користуватися.

Link to comment
Share on other sites

Особисто я також побоююсь замовляти на аліекспресі, краще переплатити - але отримати товар з певними гарантіями від тої ж самої Розетки і з можливістю замінити-повернути. Але коли йде групова закупівля - то воно якось легше. Додатково - на Літніку флок 8 мм є, то може підкинути їм ідею-запропонувати ще й 10 і більше замовити? Вони ж точно везуть з Аліекспрес... 

Link to comment
Share on other sites

55 минут назад, Aly сказал:

Особисто я також побоююсь замовляти на аліекспресі, краще переплатити - але отримати товар з певними гарантіями від тої ж самої Розетки і з можливістю замінити-повернути. Але коли йде групова закупівля - то воно якось легше. Додатково - на Літніку флок 8 мм є, то може підкинути їм ідею-запропонувати ще й 10 і більше замовити? Вони ж точно везуть з Аліекспрес... 

Терзают меня смутные сомнения... :)в Україні мало хто займається виготовленням діорам.Широкого попиту не буде.Можуть і не замовити,щоб не лежало мертвим грузом. Ну куплю я,ще може хтось і все.Думаю,що їм не буде вигідно.

Link to comment
Share on other sites

2 часа назад, Gavrosh сказал:

Терзают меня смутные сомнения... :)в Україні мало хто займається виготовленням діорам.Широкого попиту не буде.Можуть і не замовити,щоб не лежало мертвим грузом. Ну куплю я,ще може хтось і все.Думаю,що їм не буде вигідно.

Напевно... От такий Hobby.dn.ua, я там досить часто буваю, бо мимо їду, в них колись бачив флок, нещодавно запитую чи є, кажуть немає, давно не завозимо, бо немає попиту... І так в багатьох, на сайті є, але стоїть відмітка "немає в наявності", а коли буде невідомо.

Тут бачив, але всього два кольори...  https://modelist.com.ua/ru/catalog/rastitelnost-i-rasteniya-dlya-dioram

Link to comment
Share on other sites

Добре що є 10 мм флок.Вже щось можна робити.Бо ті кущики по 45 грн. щось мені "не зайшли". Шукав відео (скоріше всього воно на робочому компі) як робити ці кущики.Не вийшло викласти.На дом.компі немає.Якщо треба буде,пошукаю і скину.Там все легко і просто.Потрібно тільки невеличку приспособу "зварганити" і тоді кущики будуть більш стоячі,гарніші.А то ті що продаються якісь лєпьошкі.Хоча на діорамах може бути все - і різних форм і кольорів.

Link to comment
Share on other sites

Приспособа (якщо по пам*яті) це кусок фанери (товщину не пам*ятаю) з отворами.Можна різного діаметра,в залежності від того,які кущики потрібні.Суть вся у тому,що ці отвори не дають лягати флоку по краях і кущики виходять стоячими.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

    • В ветку пришёл шлемазл кио с комментом ниочем, т.к. он практикует высеры (я иначе не скажу) на английском, ему был дан ответ в его же стиле. Другим участникам почему-то мой ответ не понравился и понеслась... Ну, пусть несётся, жизнь на этом не закончится 😊
    • На жаль не збірка моделей визначає наше життя. Вибачте, що роздратував Вас. Але, вибачте, мене теж заїбало. 
    • Шановный, если я буду общаться на крымскотатарском? Это неправильно? Хотя... Я более чем уверен, что вы не отличите крымскотатарский от татарского или азербайджанского, или казакского, или кумыкского, или узбекского...  Сделайте голосовалку о внесении в правила сайта общаться исключительно на украинском языке.
    • Це пиздець! А скажіть мені будьласка, на хуя за вуха тягти політоту в гілку про будівництво? Розумію, що відповідь я буду читати вже з лазні. Але, вибачте, заєбало.
    • Я сказав те, що написано мною чорним по білому. Решту додумали Ви. Так, для мене дивно, людина живе в одній країні, а спілкується на мові іншої країни? "Адіннарод"? Східна Європа, Прибалтика на початку 90-х усвідомлено викинули з уживання "язик". А у нас, навіть після початку війни шукають причини не робити цього. В першу чергу я маю на увазі самосвідомість кожної людини. Все починається з кожного, з одного громадянина. 
×
×
  • Create New...