Jump to content

Су-17М, 1/72 Modelsvit - стройка


Recommended Posts

1 час назад, Gavrosh сказал:

"...щоб не лежала мертвим грузом на балконі" - Ви вар*ят. За таке знущання над моделями Вас потрібно притягнути до Міжнародного модельного суду в ГаГаГазі.Єдине,що спасе Вас, тільки те,що балкон утеплений.Від Вас явка з повинною.Кайтеся.

Каюсь! Тому і вирішив переселити готову модель з коробки на балконі на полицю в кімнаті. 

4 часа назад, Tali сказал:

Я бы в самом-самом конце эту мелочевку приклеил. 

Сломается же в процессе...

Та я сам цього боюсь, але мені більше подобається як тримаються пластикові датчики посаджені на модельний клей. Склейка виходить акуратніша. А його після фарбування використовувати вже не вийде. Суперклею я не довіряю. Короче, буду обережний, ну а те що відламаю, то вже переклею на суперклей. 

1 час назад, Gavrosh сказал:

image.thumb.jpeg.686396f32024a7863307008156660345.jpeg

Позначене стрілками це травло чи саморобне ? (білий пластик це однозначно саморобне)

p,s,   маски на ліхтар теж самопальні чи фірма?

Те, що справа - це датчики, які в мене лишились з травла від Микродизайну на Ми-24П. У Звєзди вони були в пластику в наборі  і я не наважився їх міняти на травло. Воно згодилось тут, де Моделсвіт дає просто 2 трубки. 

Те, що зліва - наполовину самопал. Я просто розрізав рамку з травла на потрібні мені кутики і приклеїв на трубку. 

20200709_125911.thumb.jpg.c2bf0515c3762db5add0b6cbce0cacda.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дякую за досвід.Воно було б простіше купити доповнення.Але... отже буду і я так робити.В деяких моделях ці антени даються вже готовими.Але трохи грубоваті.Обережно  (НУ ДУУУЖЕ ОБЕРЕЖНО !!! ) потрібно сточувати їх до потрібної товщини (масштабності).Робота для супер-майстрів,у яких і пальці тонкі і не трясуться.

Link to comment
Share on other sites

5 часов назад, Gavrosh сказал:

p,s,   маски на ліхтар теж самопальні чи фірма?

А, пропустив ще питання про про маски. Самопал. На ліхтарі майже нема граней, по я ким можно зрізати зайві частини маски. Так вдалось зробити тільки на лобовій його частині. Далі я просто нарізав максимально тонкі смужки з маскувального паперу і формував з них края. Чим тоньше смужка, тим простіше вона приймає округлу форму. 

Link to comment
Share on other sites

Порада. Місце зламу антени на носу заклейте скотчем паперовим.Тоді місце злама не затреться і збережеться його форма, що у  свою чергу, полегшить приклеювання у подальшому.Інакше під час маніпуляцій з планером це місце втратить той вигляд,що був при зламі (може бути округлий або іншої,затертої форми).

Link to comment
Share on other sites

Только что, Gavrosh сказал:

Порада. Місце зламу антени на носу заклейте скотчем паперовим.Тоді місце злама не затреться і збережеться його форма, що у  свою чергу, полегшить приклеювання у подальшому.Інакше під час маніпуляцій з планером це місце втратить той вигляд,що був при зламі (може бути округлий або іншої,затертої форми).

Дякую, теж про це думав. Правда, хотів для цього використати маскол, щоб він дав 100% гарантію. що ні грунт, ні фарба не попадуть на контактну поверхню склеювання. 

Link to comment
Share on other sites

para-Su-17-M-4-GD_.thumb.jpg.eab537b0adf117bd0295fccbad46a120.jpg

Фото для успокоения)). Разброс цветов, действительно оценить очень трудно, только конкретика по борту

 

Link to comment
Share on other sites

11 година назад, Дмитрий Побережник сказав:

За пару вечорів пофарбував модель...

IMG_8606.thumb.JPG.f0d9a9eb1f1fd2bd033f86dc52792780.JPG

Дмитрий, як на мене, то дуже вдале попадання в класичні радянські кольори. Там дійсно може бути безліч відтінків фарб і потемнінь або висвітлювань у процесі експлуатації, але як "база" - 100% 

Єдине що мені кортить сказати з самого початку вашої роботи - може все ж зробити його з зірками? Я дуже поділяю Вашу Українську позицію, але "класичні" Су-17 в незалежній Україні не літали. А от з зірками ВПС СРСР літали багато і цікаво, в тому числі і полки які базувалися наприклад у Луцьку 806. 

Link to comment
Share on other sites

У Valejo є набори фарб для авіації Радянського періоду, в тому числі і для Су17х. Цікаво, як вони "попадають" в колір та чи варто їх придбати? 

Зі всього модельного ряду Су17х в ВПС України літали лише М4 та УМ3, тому даний борт ,в історичному контексті, все ж таки цікавіше виглядав би з зірками. 

Link to comment
Share on other sites

8 часов назад, B58 сказал:

У Valejo є набори фарб для авіації Радянського періоду, в тому числі і для Су17х. Цікаво, як вони "попадають" в колір та чи варто їх придбати? 

Зі всього модельного ряду Су17х в ВПС України літали лише М4 та УМ3, тому даний борт ,в історичному контексті, все ж таки цікавіше виглядав би з зірками. 

К стати есть не плохие фотки

023_.thumb.jpg.f79a3a70b98f37da94456f06561fc918.jpg 2049608013_-1741.thumb.jpg.c6663dd2254a644f5b1877938e42d906.jpg photo25.thumb.jpg.fc55c9fbfb2afbefc74178938638e576.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

12 часа назад, UA-320 сказал:

Дмитрий, як на мене, то дуже вдале попадання в класичні радянські кольори. Там дійсно може бути безліч відтінків фарб і потемнінь або висвітлювань у процесі експлуатації, але як "база" - 100% 

Єдине що мені кортить сказати з самого початку вашої роботи - може все ж зробити його з зірками? Я дуже поділяю Вашу Українську позицію, але "класичні" Су-17 в незалежній Україні не літали. А от з зірками ВПС СРСР літали багато і цікаво, в тому числі і полки які базувалися наприклад у Луцьку 806. 

su20_1440588602_1.thumb.jpg.398cc3090ba1e03810eb8a7721f8cda3.jpg

Коли я зрозумів, що не попав в кольори прототипу експонату з музею в Жулянах, то теж про це подумав. Крім того, на прототипі не видно технічних надписів, а в наборі вони досить хороші і модель могли би прикрасити. Крім того, намагаючись найти фото верхньої проекції, виявилось, що на даний момент він уже навіть перефарбований. 

Правда, якщо роздивлятись радянський варіант, то це теж будет "збірний" образ Су-17М, бо схема розташування пятен камуфляжу не відповідає жодному варіанту з інструкції. 

Сама ж модель мені подобаться. Літак був елегантний та витончений. Якщо зупинюсь на радянському варіанті, то ще добавлю підвісні паливні баки та якісь підвіси, а український варіант збережу для УМ4. Якщо я не помиляюсь, то достойних моделей в 72 масштабі Су-17М4Р немає. У Моделсвіт є кіт тільки УМ4 та М3Р.

Link to comment
Share on other sites

12 часа назад, B58 сказал:

У Valejo є набори фарб для авіації Радянського періоду, в тому числі і для Су17х. Цікаво, як вони "попадають" в колір та чи варто їх придбати? 

Зі всього модельного ряду Су17х в ВПС України літали лише М4 та УМ3, тому даний борт ,в історичному контексті, все ж таки цікавіше виглядав би з зірками. 

Мені Valejo колись подобались в роботі, але мені здалось, що вони не підходять для таких адептів предшейденгу як я. Шар фарби закриває все що під ним наглухо, або то в мене руки такі. За правдивість відтінків нічого не можу сказати, бо не мав з ними справи. Якось брав у Valejo британський PRU Blue для Spitfire доводилось тільки висвітлювати. 

Я шукав щось схоже в асортименті Hataka, бо чув багато хорошо про цю фарбу, тому хочу попробувати. Я планував найти щось у них для майбутньої моделі Су-25 від ClearProp (в камуфляжі "Осколок"), але у них є набори лише для піксельних бортів. Є схожі відтінки в наборах під МіГ-29, але далеко не все, що треба. 

Link to comment
Share on other sites

9 минут назад, Tali сказал:

Дима, а ты целился в цвета музейного экспоната????

Ты уверен, что его не красили там тем шо под рукой було?

То що на крайній фотографії, то точно з того, що було під рукою, а от на фотках з валку - більше схоже, що його могли пофарбувати на якомусь ремонтному заводі перед передачею до музею. Тут видно вигорівші, але досить схожі на стандартні для Су-17М4 та М4Р кольори. 

 

20s.jpg

Link to comment
Share on other sites

В 18.07.2020 в 10:23, UA-320 сказав:

А от з зірками ВПС СРСР літали багато і цікаво, в тому числі і полки які базувалися наприклад у Луцьку 806. 

Все вірно, от тільки в нас в Луцьку літали Су-17М2, а вони дуже відрізнялись від звичайних М-ок.

А модель виходить непогана, кольори мені подобаються.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
В 18.07.2020 at 23:10, Дмитрий Побережник сказал:

Мені Valejo колись подобались в роботі, але мені здалось, що вони не підходять для таких адептів предшейденгу як я. Шар фарби закриває все що під ним наглухо, або то в мене руки такі. 

У Вальехо, кроме красок, есть т.н "mediums" - вспомогательные продукты.

Например, продукт для аэрографии  70470 (17мл)/ 73470 (60мл) Gloss Medium, или его аналог для работы кистью (можно и под аэр, только дать больше разбавителя в смесь, он более густой) - 70596 (17мл)/ 73596 (60мл) Glaze Medium  (с англ: "бесцветная глазурь, при смешивании с краской улучшает текучесть, повышает прозрачность (понижает укрывистость) и замедляет время высыхания. Идеально для создания теней... ").

Практически: краска становится менее укрывистой, более прозрачной (в зависимости от пропорции смешивания - можно регулировать). Для того, чтобы закрыть прешейдинг, сделать постшейдинг, фильтры - именно то, что нужно (т.е. можно сказать, это специальное решение для "адептов прешейдинга")). Также повышает глянцевость покрытия, т.е. после такого слоя смывку можно делать без нанесения дополнительного слоя глянцевого лака. Единственное, на что обратить внимание - время высыхания до нанесения масок увеличивается до нескольких часов.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...