Jump to content

Revell СУ-27 1:144 борт 56 синий ВСУ - RIP?


DoubleWhisky

Recommended Posts

Ну от приїхала в пятницю модельна хімія:

flvam8d.jpg

На фото майже 1000 грн... При замовленні я стикнувся із проблемою:

- "Розбавників тамії або інших на акрил немаєв продажу в україні "мішайте спиртом"........"

 

При поклейці моделі я відчув на всі 100 ацетоновий модельний цемент. фу.

І як назло повітряне гальмо ніяк не вставало у паз, і після моїх шаманських вправлень там утворилася немаленька щілина, для якої пришлось замовляти пати (шпакльовку).

І сьогодні, я спробував грунтувати із балончика. Як це робити я уже бачів на ютубі у народу, що відновлює модельки matchbox.

І після першого шару у мене утворились 2 каплі, я чуть не здох шо мені прийдеться це шкурити потім. І з 2 разу тампоном із спиртом я це затер, і зафарбував. Вийшло +- нормальною...

xY0a8km.jpg NeQhSxg.jpg LJe1wEc.jpg bmjqsct.jpg c7OzNGS.jpg 06aVrSF.jpg

На фото 2 шари праймеру (нижній правий двигун ма наплив, завтра зачищу).

Маю питання, чи потрібен 3й шар грунту?. (бо шпакльовка ще просвічується)

Link to comment
Share on other sites

Якщо шпаклівку видно - зашкурити і ще раз загрутнувати.

Тамію можна легко розводити 646 розчинником, але тільки ось таким rastvoritel-himreaktiv-646-047-l.thumb.jpg.163256a6c2d8eee5624a94a97d0569f3.jpg 

інші не підійдуть.

Шпаклівку можна використовувати фінішну, акрилову, наприклад ось таку

productsnezhka-akril-putc-finish-05-kg-53669202658865_small11.thumb.png.22846f7bd5ba064d167c37ee096ea37d.png 

і стирати неї можна невеличким кусочком ватки на зубочистці змоченим у воді.

Грунт можна використовувати автомобільний для бамперів у балончиках.

Link to comment
Share on other sites

Якщо плануєте фарбувати пензликом, то краще візьміть акрилові водорозчинні фарби, наприклад ХОМА. Тамія під пензлик не дуже, Тамію краще дути через аєр.

Link to comment
Share on other sites

Доречі та шпакля Тамія, що ви купили, цікава штука. ЇЇ можна не шкурити а стирати засобом для зняття лаку "НОГОТОК", але лише таким, що не містить ацетон (ацетон поплавить пластик) з синьою етикеткою, ромашка.

Link to comment
Share on other sites

Розчинник для фарб тамія:

https://www.stendmodels.com.ua/product/razbavitel-dlya-akrilovoi-kraski-x-20a-250ml  - 250мл

https://www.stendmodels.com.ua/product/razbavitel-dlya-akrilovoi-kraski-x-20a-46ml  -  50мл

Аєри та копресори:

https://www.hobby.dn.ua/instrumentymaterialy-aerografy-kompressory-c-116.html?items_per_page=510&sort=6&current_page=1

Для початку можна взяти самий недорогий аєр та компресор. Вийде не набагато дорожче ніж Ви заплатили за модельну хімію.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 хвилини назад, Fokkerd21 сказав:

Якщо шпаклівку видно - зашкурити і ще раз загрутнувати.

Тамію можна легко розводити 646 розчинником, але тільки ось таким  

інші не підійдуть.

Шпаклівку можна використовувати фінішну, акрилову, наприклад ось таку

 

і стирати неї можна невеличким кусочком ватки на зубочистці змоченим у воді.

Грунт можна використовувати автомобільний для бамперів у балончиках.

Я так підозрюю що 646 смердить ще погірше за клей цемет із ацетоном...

 

16 хвилин назад, Fokkerd21 сказав:

Якщо плануєте фарбувати пензликом, то краще візьміть акрилові водорозчинні фарби, наприклад ХОМА. Тамія під пензлик не дуже, Тамію краще дути через аєр.

Я планував перший шар світло голубої фарби задути електричним пульвелізатором Iv03-VZNmrT1tiw8UJqV3IgvdazgOzbGLlmM-Qd9 а далі дофарбовувати кисточкою.

До вашого повідомлення не знав про існування Хоми. Пф.. баночка 27 грн. Я мав ще докупити тамію металічну для двигунів. Ця дешевша хома стане мені всею палтітрою в 250 грн. Попробую.

А якість фарби в кінці не відрізниити від таміївської?

Link to comment
Share on other sites

По якості Тамія і Хома, це як Тойота і Запорожець, але це при фарбуванні аєром. Під пензлик Хома краща за Тамію. Будь яка ВОДОРОЗЧИННА фарба краща за спиртову (Тамія, Ганза), емаль (Ревел, Хамброл) для роботи пензликом!!!

Хома просто сама дешева (але це не означає найгірша), можна брати водорозчинний Хамброл, Хатаку, Вальєхо чи АК. Водорозчинні фарби ДУЖЕ бояться морозу!!! Перед фарбуванням фарбу потрібно добре розмішати в баночці паличкою, вона має бути однорідною без "піску" (пісок, крупинки в фарбі - фарба спорчена, перемерзла), наносити тонким шаром, краще за кілька проходів. При висиханні акрил дуже втрачає в об"ємі, тому Ви не зал"єте нею розшивку. Пробуйте, всіх нюансів не розповісти, потрібно все спробувати самому. Спочатку пофарбуйте кусочок непотрібного пластику, потренуйтеся.

Пульвером можна фарбувати забори, для моделей потрібен аєрограф з соплом не більше 0,3-0,4 мм. Краще 0,2, але то таке.

 

Якщо запах є критичним - потрібно пробувати фарбувати акрилами водорозчинними (вони без запаху), для аєра, наприклад, Хатака.

 

Link to comment
Share on other sites

4 хвилини назад, Fokkerd21 сказав:

По якості Тамія і Хома, це як Тойота і Запорожець, але це при фарбуванні аєром. Під пензлик Хома краща за Тамію. Будь яка ВОДОРОЗЧИННА фарба краща за спиртову (Тамія, Ганза), емаль (Ревел, Хамброл) для роботи пензликом!!!

Хома просто сама дешева (але це не означає найгірша), можна брати водорозчинний Хамброл, Хатаку, Вальєхо чи АК. Водорозчинні фарби ДУЖЕ бояться морозу!!! Перед фарбуванням фарбу потрібно добре розмішати в баночці паличкою, вона має бути однорідною без "піску" (пісок, крупинки в фарбі - фарба спорчена, перемерзла), наносити тонким шаром, краще за кілька проходів. При висиханні акрил дуже втрачає в об"ємі, тому Ви не зал"єте нею розшивку. Пробуйте, всіх нюансів не розповісти, потрібно все спробувати самому. Спочатку пофарбуйте кусочок непотрібного пластику, потренуйтеся.

Пульвером можна фарбувати забори, для моделей потрібен аєрограф з соплом не більше 0,3-0,4 мм. Краще 0,2, але то таке.

 

Якщо запах є критичним - потрібно пробувати фарбувати акрилами водорозчинними (вони без запаху), для аєра, наприклад, Хатака.

 

А водорозчинну хому можна покривати таміївським прозорим спрей-лаком?

Link to comment
Share on other sites

1 хвилину назад, EmC-Unit сказав:

А водорозчинну хому можна покривати таміївським прозорим спрей-лаком?

Можна. Дати їй просохнути не менше доби.

Взагалі Хома сохне хвилин через 10-15. Тобто весь літак можна пофарбувати різними кольорами Хоми за вечір, а от покрити лаком краше на другий день. У Хоми, доречі і різні лаки є.

Link to comment
Share on other sites

Практично будь які фарби можна покривати будь яким лаком, чи фарбою. Потрібло лише щоб попередній шар фарби нормально просох, не менше доби.

Link to comment
Share on other sites

В 01.02.2020 в 21:56, Fokkerd21 сказав:

Якщо шпаклівку видно - зашкурити і ще раз загрутнувати.

Ну, пошкурив я обережно проблемні місця. І далі не знаю чи терти ще, чи ні.

Якщо шкурити далі, злізе грунт до пластику, а задути грунт знову, можуть вийти потьоки....

OPT6611.jpg CyMecF6.jpg yGBIyoC.jpg 1TEP3ji.jpg

Link to comment
Share on other sites

Коллега, без обид (надеюсь), но вам нужно поработать над выведением поверхности. 
У вас чудовищные - как для 144 масштаба - щели и ступеньки, что особенно хорошо видно по контуру тормозного щитка. 

В столь крохотном размере все стыки должны быть выведены, вышкурены и заполированы, если вы хотите получить хороший результат на выходе. 

Link to comment
Share on other sites

5 годин назад, Tali сказав:

Коллега, без обид (надеюсь), но вам нужно поработать над выведением поверхности. 
У вас чудовищные - как для 144 масштаба - щели и ступеньки, что особенно хорошо видно по контуру тормозного щитка. 

В столь крохотном размере все стыки должны быть выведены, вышкурены и заполированы, если вы хотите получить хороший результат на выходе. 

 Да в курсе, потому и спрашиваю мнения, самому не радует глаз.

Тормозной щиток утоплен на проектный максимум. Шкурить его в потай?

Ступеньки отсека шаси мой косяк, клей застыл они слезли, стремаюсь там шкурить, ибо больше поврежу модель.

Стык крыльев стоит сошкурить и еще зашпаклевать?

Link to comment
Share on other sites

І так, в продовження теми:

По мірі поглинання інформації з ютуба, зрозумів свої товсті косяки. Один з яких - нанесення Revell Contacta із набору зовні моделі, виявлеється для цього існує Tamiya extra thin cement....

Для виправлення косяків докупив борд для нігтів 100/120 (за 20 грн (який в 5 раз більший у розмірі за покупний у модельному магазині за 25 грн)), нождачку 320,800,1200.

Ну і в процесі виправив - зашпаклював пустоти. І тут мені захотілось навести лінію повітряного гальма, металева лінійка+ шило для скульптур. Після чого наніс грунтовку. Те що вийшло мене сильно кумарило, бо лінія вийшла дуже рвана, і я зарікся наводити ці тонкі лінії у цьому масштабі (тепер розумію шо пора в 1:72). Зашпаклював знову. 

Сьогодні наніс останній шар грунту (далі не буду грунтувати бо і так дуже товстий шар), ось що маю:

izMwxHi.jpg

(повітряне гальмо виглядало краще коли я його вперше вправляв, уви так і лишиться)

03IO2jx.jpg

Плюс затер паршиво зклеєні ніші шасі, зараз виглядає на порядок краще.

dmOGUkX.jpg

8NVZjgE.jpg

 

Якраз отримав наступне замовлення, фарби і розходники:

kLUHfer.jpg

zYKdU06.jpg


Всім дякую за критику і поради, планую зайнятися після цієї моделі СУ-27УБ 1:72 + КА-52 1:72.

Link to comment
Share on other sites

Як на мене, то можна переходити до процесу фарбування.

Я бачу Ви купити маскувальну стрічку, Тамія напевно? Якщо будете фарбувати пензликом - не використовуйте її, під нею фарба затіче. Малярна стрічка використовується тільки при роботі аєрографом.

Доречі, ось повний аналог малярної стрічки Тамія, але дешевший на порядок:

https://epicentrk.ua/ua/shop/lenta-malyarnaya-hpx-25-m-kh-25-mm.html

Link to comment
Share on other sites

13 хвилини назад, EmC-Unit сказав:

... існує Tamiya extra thin cement....

Закінчиться, не спішіть купувати нову баночку, ось повний аналог цього клею, а коштує в 100 разів дешевше

https://epicentrk.ua/ua/shop/rastvoritel-etilatsetat-khimrezerv-1-l.html

Link to comment
Share on other sites

6 хвилин назад, Fokkerd21 сказав:

Як на мене, то можна переходити до процесу фарбування.

Я бачу Ви купити маскувальну стрічку, Тамія напевно? Якщо будете фарбувати пензликом - не використовуйте її, під нею фарба затіче. Малярна стрічка використовується тільки при роботі аєрографом.

Доречі, ось повний аналог малярної стрічки Тамія, але дешевший на порядок:

https://epicentrk.ua/ua/shop/lenta-malyarnaya-hpx-25-m-kh-25-mm.html

Десь з пошуку гугла бачив цю малярну стрічку ( на цьому форумі обговорювали). Поки купив цю на базарі

Картинки по запросу "малярна стрічка бригадир standart" (по типу "сильніше приклеюється за німецьку").

Буду проїзджати мимо епіцентру, візьму.

Задам зразу питання, коли зривати срічки при фарбуванні кисточкою? чреез хвилин 30, чи в кінці після нанесення усіх шарів?

Чи можливо використати для маскування країв звичайну ізоленту?

6 хвилин назад, Fokkerd21 сказав:

Закінчиться, не спішіть купувати нову баночку, ось повний аналог цього клею, а коштує в 100 разів дешевше

https://epicentrk.ua/ua/shop/rastvoritel-etilatsetat-khimrezerv-1-l.html

Тобто цей клей це просто етилацетат? Візьму на замітку, дякую!

Link to comment
Share on other sites

3 хвилини назад, EmC-Unit сказав:

Картинки по запросу "малярна стрічка бригадир standart" (по типу "сильніше приклеюється за німецьку").

 

Цю стрічку не рекомендую. Сильніше приклеюється - це значить зніме фарбу разом з грунтом.

Link to comment
Share on other sites

19 годин назад, Fokkerd21 сказав:

При фарбуванні пензликом малярну стрічку не використовувати взагалі!!!

Заметано! Буду маскувати ізолентою (пробував - не здирає грунт).

А в якій пропорції приблизно мішати Хому і рідний хомовський розчинник-ретардер?

І коли здирають маскувальні стрічки?

Link to comment
Share on other sites

12 хвилини назад, EmC-Unit сказав:

Заметано! Буду маскувати ізолентою (пробував - не здирає грунт).

А в якій пропорції приблизно мішати Хому і рідний хомовський розчинник-ретардер?

І коли здирають маскувальні стрічки?

Ви мене не зрозумiли. При фарбуваннi пензликом використовувати маски не можна, i не важливо з чого вони, з малярноi стрiчки ти iзоленти. При фарбуваннi пензликом пiд них буде затiкати фарба.

Link to comment
Share on other sites

Ну можно фарбувати пензликом з масками, але тоді треба, щоб вони дуже щільно прилягали і тоді фарба не буде підтікати, але буде другий мінус - буде сходинка на стику маски.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

    • - Зачем вам два Леопарда А7? - Вы чтооо??? Они же разные!!! (с)
    • Совершенно верно, но в авторскую тему про И-15 от AMG вставить несколько постов про Валентина, а потом еще развить родословную пресс-форм BV138… мне изначально показалось не лучшей идеей, поэтому я попытался сократить точки разветвления флуда в ветке. Но… гулять так гулять! 🙈😂
    • Я подозреваю, что кроме новой мастерской вы еще утеплили и гидроизолировали чердак
    • Чуть не забыл! Сегодня почта доставила мне большое пополнение наземной техники:
    • Есть такая проблема с этим элементом, на нем самая толстая подложка. Посмотрю что будет можно с ним сделать, может попробую чуть шлифануть после лака
×
×
  • Create New...