Jump to content

Су-27УБ 1/33 (папір=пластик)


Рома

Recommended Posts

Всім моделістам і пошановувачам нашої справи ПРИВІТ!
Давно вже не відкривав нових тем з будівництвом моделей та і взагалі перерив в моделюванні в мене вже більше року.
Вирішив підти на відважний крок і зробити паперову модель в пластику.
Як основу взяв Su-27UB / Су-27УБ (Orlik 089)
Велика подяка моделістам м. Полтави та клубчанам полтавського клубу моделістів «МАСШТАБ» за допомогу як з матеріалами, так і порадами та морально.
Дякуючи Кості, який забезпечив матеріалами (пластиком) і був початий процес. Також хочу подякувати і іншим моделістам що займаються паперовим флотом за підказку в набиванні порожнин між шпангоутами екструдованим пінопластом (раніше з цим не стикався і була невідома ця технологія).
І так, процес пішов
 

20160601165839.jpg 20160601165844.jpg 20160601165856.jpg

20160601185300.jpg 20160601185313.jpg 20160602164638.jpg

20160602164649.jpg 20160602164704.jpg 

Link to comment
Share on other sites

Потім пішов процес набивання пінопластом. Тут теж я зекономив – брат робить ремонт в квартирі з утепленням і тому обрізків залишаються дуже багато і при наступному його візиті на гостини привіз матеріал.

20160918163718.jpg 20160918163736.jpg 20160918163746.jpg 20160918182345.jpg

20160918182403.jpg 20160918182412.jpg 20160918182420.jpg

20160918182428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Далі пішло цікавіше))) Хвостову частину фюзеляжу (двигуни) та сам «ніс» в такій технології з пінопластом виготовити було дуже складно так як вони були в формі «бочок» з одних лише шпангоутів та обшивки без повздовжніх силових елементів. Відцентрувати і склеїти ідеально паралельно було складно. Тому було прийняти рішення замінити ці дві частини. Двигуни пішли від набору Su-27 Flanker (Halinski KA 5-6/1996), а ніс виготовив самотужки по кресленнях та по відмасштабованих фото
В самий кінчик носу був вклеєний для підсилення міцності та для подальшої можливості зробити кріплення для ПВД декілька пластин з 2,5мм пластику.

20161001222152.jpg 20160926191534.jpg 20160926191550.jpg

20160926191603.jpg 20161001222133.jpg 20161001222141.jpg 20161001222216.jpg

Link to comment
Share on other sites

В ‎18‎.‎10‎.‎2016 at 18:52, Лекарь сказал:

В мене таке враження, що ніс таки вийшов дещо задраний до гори......

Ще раз дякую що увагу!

В мене теж таке враження склалось коли дивився фот, а от на самій моделі все ніби гарно виходить і симетрично. Але вирішив всеж таки перепровірити себе і тому відмаштабувавши ці дві фото під потрібний розмір зробив собі невеличке лекало. Підставивши його під заготовку виявив що все збігається майже ідеально (є невеликі погрішності в 1-2 мм але це ж все-таки ще заготовка а не готова модель)

0000110584_large.jpg

vqCnildpS4U.jpg

20161021140621.jpg

20161021140802.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сьогодні щось тільки над двигунами попрацював. Там такі доступи((( Головну з центропланом частину легше було робити ніж двигуни, а до кінця ще далекувати

І для зрівняння зі своїм старющим довгостоєм))))

DSC_0312.JPG DSC_0313.JPG DSC_0315.JPG

DSC_0318.JPG DSC_0320.JPG DSC_0323.JPG

Link to comment
Share on other sites

15 часов назад, Рома сказал:

І для зрівняння зі своїм старющим довгостоєм))))

Огоу, да ти в цьому майсетр..))))) як і багато з нас...

Можешь себе рахувати справжнім тру-моделістом)))))

Link to comment
Share on other sites

Давайте рахувати закінчені власні моделі і поважати один одного.

А конкретно цей мовний зворот я в різних регіонах в розмовній мові зустрічав і так, і так. А ми тут спілкуємся про моделі, а не дЕктант пишИмо. Хто расійською, хто українською, хто суржиком - головне щоб всім зрозуміло було)))

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Рома сказал:

Давайте рахувати закінчені власні моделі і поважати один одного.

Згоден. Правильний правопис та вживання слiв - один з елементiв такої поваги, на мій погляд

Link to comment
Share on other sites

19 минут назад, Genry сказал:

Згоден. Правильний правопис та вживання слiв - один з елементiв такої поваги, на мій погляд

Тоді прочитайте уважно друге речення Вашого першого повідомлення в цій темі))))

1 час назад, Genry сказал:

Не, ну чесно, елементарнi ж мовнi звороти

Що за "ну, не..."????)))))

Досить граматики!!! Давайте тепер вже про Су-27УБ)))))

Link to comment
Share on other sites

43 минуты назад, Рома сказал:

Давайте тепер вже про Су-27УБ)

Тема паперу перестала мене цікавити років 30 тому. Для точного втілення образу літака в моделі цей матеріал не підходить з причини практично неможливого зображення поверхонь подвійної кривизни. Слідкую, щоб зайвий раз у цьому освідчитися. Крім того, прозорі деталі дуже погано клеються до паперу, тут потрібні якісь спеціальні клеї та акуратність найвищого ступеню. Сподіваюся, у автора з цим проблем немає.

Link to comment
Share on other sites

Даремно це Ви!!!

За 30 років і матеріали, і технології трішки розвинулись.

Приклеїти папір до прозорої деталі зараз зможе і першокласник.

Акуратність потрібна при любому виді моделювання і при роботі зі всіма матеріалами (пластик, папір, картон, дерево, метал,…) тому…

Якщо в мене все ж таки вийде те що я запланував, то я Вас переконаю що все в нашій справі можливо!!!

А для натхнення поділюсь з Вами деякими посиланнями:

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=63881

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=52370

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=45415&page=1

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=60315

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=61418

(за них окрема подяка Олегу)

Link to comment
Share on other sites

Меня уговорили выпустить деку на 1/32 масштаб... 

Заранее прошу прощения, но отдельно техничку на этот масштаб вряд ли буду делать. По времени пока не определился, т.к. на ближайшие месяцы планы заполнены, да и нет такой типографии, чтоб печатала быстрее, чем я рисую. Так что следующей весной в лучшем случае... Но маски уже продаются и даже уже покупают! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

    • С ливреей закончил. Подкрасил косячки. Осталось несколько мелочей дорисовать на крьіше и днище, приклеить рожки/ножки, которьіе я благополучно по два раза отломал (не буду больше мелочи такие приклеивать до финиша). И, пожалуй, потом глянцевьій лак под декали. Тогда и покажу очередной апдейт.
    • Начал работу над моделью. Как и в предыдущей части проекта (постройка Leopard 2 Revolution I от Tiger Models) параллельно с другими узлами собираю аотихоньку, так сказать «на фоне», гусеницы, поскольку это самая долгая и нудная часть сборки. Сделал первый кусочек из шести траков. Для удобства производитель даёт шаблоны для сборки отдельных траков друг с другом, что очень помогает. Сами траки собираются по тому же принципу что и у Леопарда от Tiger Models, но по ощущению как-то медленнее и сложнее, возможно из-за немного другого сочленения (а значит и мест нанесения клея) нижней и верхней половинок трака.   Отделил от литников дно и левую боковину ванны и обалдел от деталировки! Сварочные швы воссозданы везде где они есть у оригинала, очень тонко и реалистично - просто сказка! Пластик чистенький, приятный в обработке, без утяжин или  смещений, места креплений к литникам выбраны оптимально - любо-дорого с ним работать!
    • Итак, бак будет без швов. Поковыряли тему поглубже, появился нюанс: снизу есть то ли слив, то ли дренаж, но Арма даёт его в носовой части ПТБ, фото нам говорят о задней части - будем переделывать
×
×
  • Create New...