Jump to content

Огляд REVIEW MACO 1/72 Sd.Kfz.123 Pz.Kpfw.II Ausf.L Luchs (7220) by mazdie


Recommended Posts

MACO-7220.jpg

Maco 1/72 Pz.Kpfw.II Ausf.L Luchs (7220)

Вітаю Всіх.

Так сталося, що придбав модель Лухса 1/72 в одного знайомого для іншої знайомої. Поки модель лежала в мене, то встиг стекти слюньками :)
Передивився модель вздовж та впоперек.

luchs_01.jpgluchs_02.jpgluchs_03.jpgluchs_04.jpgluchs_05.jpg

Історія та модель.
Основну інформацію та бойове використання танка читайте в інтернеті. Ви ж умієте :)
Зазначу лише, що за 1943-44 роки всього було випущено 104 одиниці. Танк приймав участь в бойових діях на Західному та Східному фронтах як в складі розвідувальних бронетанкових частин, так і в складі танкових дивізій вермахту та частинах військ СС.
До сьогодні відомо лише про два екземпляри "живих" Лухсів. Один знаходиться в танковому музеї в Бовінгтоні (Великобританія), а інший в музеї танкових військ в Сомюрі (Франція).
Взагалі танк доволі цікавий, тому не зовсім зрозуміло чому його обходили увагою до цього часу. В 2016 році Лухси випустили відразу три фірми - FlyHawk Model, MACO та наша Armory. Також в тирнеті бачив більш раніші моделі від Kora Models та WSW Modellbau (обидві зі смоли).
Все як завжди - то немає нічого, то хоч греблю гати.

 

Упакування.

MACO-7220_01.JPGMACO-7220_02.JPGMACO-7220_03.JPGMACO-7220_04.JPG

Стандартна собі коробка для 72-го маштабу, з двома клапанами-кришками на двох торцях коробки. Спереду комп'ютерна 3D-модель танка в зимовому камо, назва моделі, варіант маркування, відомості про довжину моделі та кількість деталей, а також логотип фірми.
Позаду 3D-рендери моделі, процесу збирання ходової та гусениць, зображення декалей та перелік фарб у палітрі акрилів Revell-а.
Більше нічого цінного та цікавого.
Всередині рамки, декаль та інструкція вкладені в один пакетик. За рахунок того, що пакетик малий, то всі елементи в ньому лежать досить щільно, що позитивно відобразиться на частому транспортуванні - деталі будуть ціліші.
Всього в комплекті два літніка з деталями пісочного кольору, декаль та інструкція. Травла, як у FlyHawk та Armory, немає.

 

Літнік А.

Деталі корпусу та башти, ходової частини.

MACO-7220_05.JPGMACO-7220_06.JPGMACO-7220_07.JPGMACO-7220_08.JPGMACO-7220_09.JPGMACO-7220_10.JPGMACO-7220_11.JPGMACO-7220_12.JPGMACO-7220_13.JPG


З першого погляду (та й десятого теж) все просто чудово відлито. Імітація болтиків досить манюнька, маштабна. Люки намічені неглибокою маштабною розшивкою. До самих люків підведені петлі, теж досить маштабні. На ящиках маються виштамповки. Навіть сіточка на кормі досить гарно відтворена, якщо не замилиться під шарами грунту/фарби/лаку/тоніровки, то матиме просто прекрасний вигляд.
Днище корпусу знизу зробили не просто пласким, а з технічними та аварійним люком. Люки виступають, а не просто намічені розшивкою. Балансири відлиті заодно з боковими плитами корпусу і виглядають просто чудово. Верхня бронеплита суцільна з надгусеничними полицями. На останніх відлитий дрібний шанцевий інструмент - сокира, монтіровка, кусачки. Окремими деталями йдуть лопата, домкрат та ящики. Було би досить непогано всі інструменти відлити окремо. Як, наприклад, в УМ-овської "трійки". Також помітив, що передні смотрові щілини відлиті в різних конфігураціях - середня зачинена, а бічні відчинені.
Досить цікаво порізали башту. Вона тут складається з 5 деталей. Верхня плита відлита заціло з бронемаскою гармати, на якій в свою чергу вже відлиті ствол гармати та кулемета. Прикольне рішення. А ще на верхній деталі башти заодно відлитий поручень, який в цьому наборі лопнув, на жаль. До речі, доволі тонкой поручень, заміна на проволоку не обов'язкова. Також здивувало, що люк даний окремою деталлю. Навіщо? А-а-аааааа, точно... То щоб можна було фігурку танкіста розмістити. Гарне рішення.
Решта деталей на літніку такі ж чудові.

 

Літнік В.

Катки, гусениці та люк командира.

MACO-7220_14.JPGMACO-7220_15.JPGMACO-7220_16.JPGMACO-7220_17.JPGMACO-7220_18.JPGMACO-7220_19.JPG

Все виглядає досить якісно. На всіх маточинах (рус. "ступица") відтворені головки болтів, досить маштабно. Трішки збентежив вигляд маточин ведучих катків-зірок ( :) ), маточина на фото трохи інша, ніж на моделі. Але в цілому все досить ідентичне.
Траки теж сподобалися. Вся гусянка дається сегментами. На верхньому сегменті гусениця відлита вже відразу з потрібним провисом. Це досить гарно. Малюнок трака нормальний. Є шматок гусениці, щоб на корпус повісити.

 

Декаль.

MACO-7220_20.JPG

На декалі маємо 5 варіантів цифрового маркування. Та лише один комплект хрестів. Виглядають якісно, досить тоненькі. Ще не пробував декалей МАСО, тому не маю уявлення які вони в роботі.

 

Інструкція.

MACO-7220_21.JPGMACO-7220_22.JPGMACO-7220_23.JPGMACO-7220_24.JPG

Мануал надрукований на глянцевому тонкому папері. За це невеличкий мінус. Я зазвичай моделі збираю вночі під настільною лампою. Глянець дуже блікує, тому доводиться такі інструкції часто крутити, щоб "прогнати зайчика".
Виконана інструкція у вигляді гармошки. Процес збирання показаний 3D-зображеннями деталей, тому все дуже чітко й зрозуміло. Жодного незрозумілого моменту я в ній не знайшов.
Також порадували нанесені червоними цифрами вказівки по послідовності збирання. Наприклад, на шостому етапі детально вказано що за чим клеїти, щоби потім не довелося відривати вже приклеєне. Також вказано, що на деяких деталях потрібно буде просверлити отвори.
На жаль, розчарувало те, що не вказано про необхідність розфарбування деяких елементів до їх фінальної склейки. Наприклад, зручніше катки, траки, інструменти фарбувати до встановлення. В інструкції про це мовчок.
Схема розфарбування лише на один зимовий варіант. Досить погано реалізовано. Колір "09 вугільний" та "06 чорний" майже однакові. Що й де ними фарбувати для новачка буде не зрозуміло. Також на схемі кольори для вихлопу та дерев'яні частини інструментів виглядають однаковими, а в палітрі то "83 ржа" для вихлопу та "382 коричневий" для дерева.

 

Висновок.
Особисто мені в наборі сподобалося все - і якість відливок, і сам пластик (твердий), і рівень деталювання, і копійність. Облою на деталях немає взагалі, дефекти не помітив. Єдине, де не вдалося чисто відлити, то маска гармати - там присутній шов від стикування прес-форм. Але то дрібне.
Порівнював з фото - все дуже схоже. По схемах сходиться загальне розташування вузлів та деталей.
Однозначно досить вдала модель.

Також рекомендую подивитися гарні детальні фото Лухса тут http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/pz2l/pz2l.htm

luchs_06.jpgluchs_07.jpegluchs_08.jpgluchs_10.jpgluchs_11.JPGluchs_101.png

На тому Всім відкланяюся. На все добре.

Link to comment
Share on other sites

14 часа назад, foxbot сказал:

А если серьезно, у ARMORY в этом году вышел Luchs в этом же масштабе. Можно было для полноты картины немного сравнить. ;)

Про Арморі в огляді вказав. Теж хотілося порівняння зробити, але Арморі немає якраз.

Бачив ту модель в живу (Арморі). Дуже розчарував набір якістю, ЛНД какашкового рівня, подекуди замилене. Я б собі точно не взяв :)

 

Link to comment
Share on other sites

Я вот так сделаю:

 

Александр Павлыгин У меня есть Лукс от Армори. Но если я правильно понял, авто- посредник, а танчик отправится другу. Или уже отправился. Так что сравнивать уже не с чем. Если все-таки не поздно и автор в Киеве, то могу дать модель АРМОРИ для сравнения. 

Link to comment
Share on other sites

1 час назад, Tali сказал:

Я вот так сделаю:

 

Александр Павлыгин У меня есть Лукс от Армори. Но если я правильно понял, авто- посредник, а танчик отправится другу. Или уже отправился. Так что сравнивать уже не с чем. Если все-таки не поздно и автор в Киеве, то могу дать модель АРМОРИ для сравнения. 

Модель вже віддав. Але подруга ще не почала збирати. Якщо сильно потрібно, то можу зробити порівняльний огляд.

Але можу не встигнути, в суботу вже маю їхати з Києва. Повернуся лише через два тижня.

Може попросити знайому, щоб зробила порівняння з Арморі?

Link to comment
Share on other sites

  • Tali featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Новые сообщения на форуме

×
×
  • Create New...